Повага
Image default
Статтi

Президентка Танзанії заявила, що «футболістки з пласкими грудьми» не мають надії на шлюб

Перша президентка Танзанії Самія Сулуху вдалася до лукізму та сексизму. Сулуху заявила, що хоч футболістки приносять гордість країні, та деякі з них не зможуть вийти заміж через свій зовнішній вигляд.

Про це пише CNN.

«Можна легко подумати, що спортсменки з пласкими грудьми — чоловіки, — сказала президентка. — Дуже шкода, що для деяких спортсменок немає надії на шлюб, для них це хіба мрія. Якби хтось із чоловіків обрав одну зі спортсменок та відвів додому знайомитись із батьками, впевнена, їхня мама здивувалася б та не зрозуміла б, чи це чоловік, чи жінка».

Самія Сулуху також додала, що потрібно збільшити пенсії футболісткам. Бо нібито не буде кому доглянути самотніх жінок після завершення кар’єри у спорті.

https://twitter.com/MariaSTsehai/status/1429464434737618953

Опозиційна депутатка Кетрін Руге назвала слова Сулуху приниженням усіх жінок Танзанії.

Водночас спортсменки під час пресконференції заявили, що слова президентки неправильно потлумачили.

«Слова президентки наповнили нас силою та наснагою. Ми хочемо ще потужніше працювати у спорті. Не бачимо нічого такого у її словах», — прокоментувала одна гравчиня збірної Танзанії «Twiga Stars».

Інша футболістка запевнила, що спортсменок не турбує їхній зовнішній вигляд.

«Ми прекрасні, як і інші жінки. Ми також плануємо колись стати матерями. Зовнішній вигляд для нас не особливо важливий. Гра, в яку ми граємо, потребує великої сили. Тому ми не припинятимемо займатися, нарощувати м’язи та ставати сильнішими, аби досягати своїх цілей», — сказала вона.

Самія Сулуху і лукізм

Правозахисники та правозахисниці Human Right Watch розкритикували заяву президентки. Вони запевняють: такі висловлювання не лише принижують спортсменок, а й шкодять іншим жінкам та дівчаткам у Танзанії.

«У своєму зверненні президентка Сулуху закликала збільшити фінансування жінок у спорті, але її сексистські зауваження підірвали цей благородний заклик», ㅡ кажуть в організації.

Там також звернули увагу на те, що зауваження Сулуху іронічно підтримують ті самі жінконенависницькі установки, з якими вона сама зіткнулася, вступивши на посаду президента Танзанії.

Самія Сулуху — перша жінка на посаді глави держави у Танзанії. Вона вступила на посаду в 2021 році після смерті попереднього президента Джона Магуфулі. Очікувалося, що її правління буде ліберальнішим у порівнянні з репресивним режимом попередника.

Самія Сулуху стала першою в історії жінкою, що обійняла посаду президентки не лише в Танзанії, а й в усій Східній Африці.

Схожі записи

«Компанії розуміють, що скандал швидко не забудеться, тому припиняють співпрацю» — експертка про скандал із Тодоренко

«Фемінізм зупиняє популяцію»: Олег Скрипка осоромився, зробивши недолугу заяву

Оксана Лятуринська: малярка, скульпторка, письменниця