Повага
  • Головна
  • Статтi
  • «Підтримує гендерні стереотипи»: Мінкульт намагається зупинити закупівлю до бібліотек книги Марини Ланге
Статтi

«Підтримує гендерні стереотипи»: Мінкульт намагається зупинити закупівлю до бібліотек книги Марини Ланге

Міністерство культури та інформаційної політики намагається зупинити процес закупівлі для бібліотек книги «Щоб у 16 не було запізно» Марини Ланге, яка транслює гендерні стереотипи та упередження, виховує у дівчат віктимну поведінку.

Мінкульт подав запит до Українського інституту книги щодо можливості зупинити процес закупівлі.

«Ми щиро переконані: в українському суспільстві має бути місце різним поглядам та думкам.

Водночас є речі, які, попри вільне розповсюдження у крамницях, не мають фінансуватися за кошти платників податків. Книга Марини Ланге «Щоб у 16 не було запізно» — одна із таких речей. Тому що підтримує усталені гендерні стереотипи. Авторка узагальнює переконання про те, якими мають зростати дітлахи різних статей, закликає заохочувати хлопчиків та дівчат до певної поведінки, що «відповідає» уявленням про жіночність і мужність», — кажуть у Мінкульті.

Нагадаємо, книгу Марини Ланге «Щоб у 16 не було запізно» відібрали для закупівель за державні кошти для українських бібліотек.

Ця книга уже викликала скандал у червні 2021 року. Тоді співзасновник видавництва «Видавництво» Ілля Стронґовський звернувся до Yakaboo. Після чого книжку зняли з продажу.

«Низька грамотність, печерні стереотипи, знецінення, віктімблеймінг, шеймінг. Це видання — ідеяльний приклад, що треба назавжди прибирати з книжок про виховання», — казав він.

У книзі Марина Ланге розповідає, що «дівчатка вже народжуються з жіночими якостями». Природними для дівчат називає вміння піклуватися, умиротворення, цнотливість і здатність надихати.

Авторка, яка називає себе психологинею, підтримує тезу «культури зґвалтування» про те, що «жінка сама винна», якщо щодо неї чинять насильство.

Також виникали питання щодо наявності психологічної чи педагогічної освіти в авторки.

Схожі записи

«Жінки мають бути натхненням»: командир штурмової роти вдався до сексизму

В Україні стартувала перша TikTok-кампанія проти гендерних стереотипів

Сексизм і стереотипи: КЖЕ винесла публічний осуд виданню «Хвиля»