Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Віталій Кім закликав інвестувати у Миколаївщину, бо «тут найкрасивіші дівчата»
Статтi

Віталій Кім закликав інвестувати у Миколаївщину, бо «тут найкрасивіші дівчата»

«У нас найкрасивіші дівчата». Так «промотував» свій регіон під час виступу на форумі «Україна 30» голова Миколаївської ОДА Віталій Кім. На слайд про запрошення інвесторів у презентації додав фото жінки у топі та шортах. А на інший слайд — узагалі сідниці дівчини.

Під час виступу Віталій Кім кілька разів зазначив, що «в Миколаївській області найгарніші дівчата в Україні». Спочатку він сказав це під час обговорення курортів регіону, в які обласна влада пропонує інвестувати:

«Ми пропонуємо, щоб ви інвестували в додаткові об’єкти, будь-які, ми забезпечимо повністю… Взагалі, у нас найкрасивіші дівчата у всій Україні. Це я буду відстоювати».

На це голова Херсонської ОДА Сергій Козир зазначив, що в Херсонській області дівчата кращі.

«Це не обговорюється. У нас найкрасивіші дівчата. Тому ми запрошуємо всіх для інвестування в такі місця, наприклад, як готелі, сувенірні магазинчики, заклади громадського харчування, що завгодно», — відповів Віталій Кім.

Чому жінки — не туристичний бренд?

Головна редакторка Громадського радіо та спеціалістка з комунікацій Тетяна Трощинська пояснює, що Віталій Кім фактично заявив, що жінки — товар.

«Ми зараз на порозі весни. Сподіваюся, як тільки прийде тепло, і чоловіки почнуть роздягатися, вони будуть виглядати так само красиво, як і жінки, які роздягаються і виглядають красивими.

Янукович уже 7 років не з нами, а справа його живе. Ми бачимо, що залишається дуже багато відвертих сексистів. І дуже прикро, що це чоловіки на високих державних посадах. Помітні публічні чоловіки, яких цитують.

Риторика Віталія Кіма неприпустима не лише в розмові з іноземними інвесторами. Це дико та неприпустимо загалом. Хоча, уявляю, як могли б перелякатися іноземні інвестори з країн, які сповідують гендерну рівність. Цікаво, що найімовірніше частина з них — інвесторки. Навряд чи вони б нормально поставилися до таких слів голови Миколаївської ОДА.

Він фактично заявив, що українські жінки (та і загалом будь-які жінки) є товаром. З одного боку, це просто сором. А з іншого боку, це ще й протиправно. Адже це порушує права жінок. Можливо, я здивую голову Миколаївської ОДА чи багатьох інших сексистів, але жінки, як і чоловіки, товаром не є. Вони є людьми. Як тільки ти розумієш, що чоловік — людина, і жінка — людина, одразу стає ясно, що ти не можеш так висловлюватися».

Про ілюстрації

Тетяна Трощинська пропонує дуже простий тест на сексизм:

«Уявіть, що на фото у презентації частина тіла вашої дружини, вашої мами або вашої дочки. Вони ж красиві? Значить теж можна у презентацію. Якщо ви не можете цього уявити, тоді таку картинку з презентації треба прибирати.

В Україні чомусь сексизм вважається частиною чоловічої сили. Коли 5 чоловіків в костюмах сидять на презентації, сміючись з сексистського жарту, який насправді не жарт, це виглядає дуже дивно і дико. Чоловік — це не лише костюм. Жінка — це не лише її тіло. І ці прості речі я пояснюю у 21-ому столітті, коли є доступ до освітніх програм, коли можна найняти радниць та радників з політик рівності. Можна найняти людей, які тобі пояснять, як усе нині у світі функціонує. Але коли ти все одно дозволяєш собі подібні коментарі, то це просто свідчить про некомпетентність».

Схожі записи

«Золото» Ганни Соловей та пропозиція поцілувати журналістку: новий скандал обурив мережу 

Українські регіональні ЗМІ стали гендерно чутливішими — дослідження

Job Announcement – Women’s Political Participation Program Officer, NDI Ukraine