Повага
Image default
Статтi

«Печерні стереотипи»: держава закупила для бібліотек книгу Марини Ланге

Книга Марини Ланге «Щоб у 16 не було запізно», яка транслює гендерні стереотипи та упередження, виховує у дівчат віктимну поведінку, потрапить до українських бібліотек. Її закуплять за державні кошти.

Про це написав комунікаційний менеджер Микола Ябченко.

«459 примірників цього шедевру куплять за державні кошти, щоб розіслати в бібліотеки, повідомляє Український інститут книги. Як так?

Так працювала ж експертна рада! Навіть три. Спочатку людина без освіти психолога і педагога стає психологом в ліцеї. Потім пише книгу. А потім на кошти платників податків це г… потрапляє в бібліотеки», — написав він.

Ця книга уже викликала скандал у червні 2021 року. Тоді співзасновник видавництва «Видавництво» Ілля Стронґовський звернувся до Yakaboo. Після чого книжку зняли з продажу.

«Низька грамотність, печерні стереотипи, знецінення, віктімблеймінг, шеймінг. Це видання — ідеяльний приклад, що треба назавжди прибирати з книжок про виховання», — казав він.

Психотерапевтка Марія Фабричева запитує, чому після цього книгу все одно відібрали для закупівель.

«Ми тут з вами говоримо про рівні можливості, повагу, вивчаємо, аналізуємо новітні моделі вікової психології, актуальність теорії минулих століть та займаємось профілактикою та запобіганням домашнього насильства. А на полиці книгарень готують відправити примірники «дуже цікавого» посібника, де блакитним по білому вам чітко та змістовно розкажуть, у чому ж полягає різниця між дівчатами та хлопцями. А також, як потрібно виховувати дівчинку, щоб надалі оця мала «150 см у спідниці» не провокувала справжнього чоловіка.

Отже, питання, якщо книжку вже знімали з продажу, та був сильний резонанс стосовно її змісту у соцмережах, тоді чому та як, ця книга знов проривається у друкарський та онлайн простір? І чи можна щось зробити, щоб подібні посібники з виховання, як мінімум не були посібниками з виховання?», — каже психотерапевтка.

Ось ТУТ можна подивитися список усіх членів та членкинь експертної ради, яка відбирає книжки для закупівель.

У чому проблема книги Марини Ланге?

У книзі Марина Ланге розповідає, що «дівчатка вже народжуються з жіночими якостями». Природними для дівчат називає вміння піклуватися, умиротворення, цнотливість і здатність надихати.

«Дівчата — це атмосфера. Тобто якості дівчини проявляються від того, яка навколо неї аура. Хлопчик — це досягнення. Про хлопчика, як і про чоловіка, говорять не стан чи слова, а лише дії та вчинки», — переконує Марина Ланге.

Авторка, яка називає себе психологинею, підтримує тезу «культури зґвалтування» про те, що «жінка сама винна», якщо щодо неї чинять насильство.

На звороті книжки зазначено, що авторка — дипломована психологиня. Марина Ланге проводить щотижневі тренінги для учнів та учениць 10-11 класів. Також вона проводить індивідуальні консультації.

Микола Ябченко ж звертає увагу на те, що класичної психологічної чи педагогічної освіти Марина Ланге не має.

«У неї диплом магістра з фондових ринків. Вища школа практичної психології — це приватна контора з Краснодару (Росія), яка проводить підвищення кваліфікації. Виникає питання, на якій підставі вона працює психологом у двох навчальних закладах?», — запитував він раніше.

Схожі записи

Джентльмен чи партнер: який титул матиме чоловік президентки Ісландії

Експерт VS експертка: українські медіа надають перевагу чоловікам

Відкрилась державна гаряча лінія для постраждалих від домашнього насильства