Повага
Image default
Статтi

«Вона ж недавно народила»: політолог удався до сексистських висловлювань

Політолог Володимир Фесенко, коментуючи можливу участь у виборах міськголови Харкова Юлії Світличної, удався до сексистських висловлювань. Замість того, аби критикувати професійні якості політикині, він найперше закцентував на тому, що колишня глава Харківської ОДА нещодавно народила.

«Вона лише недавно — на початку червня — народила дитину. Тобто її дитині ще немає і трьох місяців. Одна справа бути мамою, що годує, та водночас депутаткою парламенту. Такі прецеденти відомі. Можна варіювати графік депутатської роботи, за необхідності пропускати ті чи інші засідання. А ось як поєднувати турботу про немовля та інтенсивну виборчу кампанію? Я вже не кажу про суміщення з роботою міської голови. Це поки питання без відповіді», — написав політолог.

Ексзаступниця глави Офісу президента Юлія Ковалів назвала такий коментар Фесенка «махровим сексизмом».

«Не про політику, але аргумент про маленьку дитину — це махровий сексизм. Чому жінка не може активно працювати маючи маленьких дітей? На свому особистому досвіді та досвіді багатьох жінок-колег знаю, що це не просто, але цілком можливо», — зазначила вона.

Урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко також звернула увагу на те, що політолог чомусь оцінює політикиню через її особисте життя.

«Володя, а навіщо такі сексистські речі? Можна по різному оцінювати політичні погляди та шанси — от це для політолога. Але починати це з опису приватного життя якось не сучасно», — написала Левченко.

На що політолог Володимир Фесенко відповів: «До чого тут сексизм? Це реалії життя».

Нагадаємо, наприкінці минулого року невідомі почали поширювати чутки про можливе звільнення Анни Коваленко з посади голови Чернігівської обласної державної адміністрації нібито через її вагітність та майбутнє материнство. 

Після цього віцеспікерка Верховної Ради Олена Кондратюк висловила слова підтримки й солідарності Анні Коваленко й заявила, що «відтворюється хибний стереотип про те, що жінка, яка народила, мусить обов’язково йти з роботи в декретну відпустку».

Схожі записи

У 17% виборчих списків партій не дотрималися гендерної квоти – звіт НДІ

Сексизм у рекламі: що не так із відеороликом від харківського бренду одягу?

Жінки у виборчому процесі: якою буде наступна Верховна Рада та що їй залишилося від попередників?