Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Мова ворожнечі в інтернеті найчастіше спрямована на жінок — дослідження
Статтi

Мова ворожнечі в інтернеті найчастіше спрямована на жінок — дослідження

Жінки найчастіше потерпають від мови ворожнечі в інтернеті. Вони стикаються з образливими висловлюваннями на свою адресу, онлайн-домаганнями й підбурюваннями до сексуального насильства. 

Про це пише Reuters із посиланням на звіт Агентства Європейського Союзу з основних прав (European Union Agency for Fundamental Rights, FRA).

У звіті FRA наголошується, що такі тенденції мають спонукати ЄС і соціальні медіаплатформи бути більш уважними під час модерації контенту, у якому йдеться про стать й етнічну приналежність. 

«Великий обсяг ненависті, який ми виявили в соціальних мережах, чітко показує, що ЄС, його країни-члени та онлайн-платформи можуть активізувати свої зусилля, щоб створити безпечніший онлайн-простір для всіх», — сказав у заяві директор FRA Майкл О’Флаерті.


Читайте також: Що не так зі стартапом, який «роздягає» жінок за допомогою штучного інтелекту


Як проводили дослідження

Із січня до червня 2022 року в чотирьох країнах ЄС (Болгарії, Німеччині, Італії та Швеції) FRA дослідили контент на платформах YouTube, Telegram, Reddit і X (раніше відома як Twitter). Виявилося, що жінки були основними мішенями мови ворожнечі на всіх проаналізованих платформах у всіх чотирьох країнах. Серед інших груп, які також постраждали від мови ворожнечі, були роми, євреї й люди африканського походження.

Згідно з дослідженням, кількість ненависницьких постів, спрямованих проти жінок, майже втричі перевищила кількість постів, спрямованих проти людей африканського походження.


Читайте також: Велика Британія каратиме компанії за мізогінний контент в інтернеті


Відповідно до закону ЄС про цифрові послуги, який набув чинності у 2022 році, великі технологічні платформи й пошукові системи повинні докладати більше зусиль для боротьби зі шкідливим і незаконним контентом, інакше їх оштрафують.

FRA повідомили, що не змогли отримати доступ до даних з Facebook та Instagram для проведення дослідження.

Схожі записи

Протезистка з інвалідністю: як Наталя Клименко дарує людям упевненість, що інвалідність — не вирок

Проти сексуалізації: на чемпіонаті Європи гімнастка з Німеччини відмовилася від виступів у трико

Фонд пам’яті Кім Валль надає два гранти по $5,000 для журналісток