Повага
Image default
Статтi

Міністр юстиції Польщі заявив про намір вийти зі Стамбульської конвенції: що відбувається?

Міністр юстиції Збігнєв Зьобро, який представляє меншу праву партію в правлячій коаліції, заявив про намір направити запит до міністерства праці та сім’ї, щоб почати процес виходу з договору. Водночас керівна партія Польщі “Право і справедливість”(ПіС) дистанціювалася від пропозиції міністра

Як повідомляє Польське радіо, Збігнєв Зьобро заявив, що зробить це вже цього понеділка.

“У понеділок ми подамо заяву до міністерства сім’ї, праці та соціальної політики про проведення офіційної роботи з денонсації так званої Стамбульської конвенції”, – повідомив Зьобро.

За його словами, у Стамбульській конвенції на сьогодні немає рішень щодо захисту жінок, які Польща б не виконала, а в деяких областях польські стандарти вищі.

Водночас Керівна партія Польщі “Право і справедливість”(ПіС) відреагувала на заяву міністра, заявивши, що не всі члени коаліції підтримують рішення про вихід, пише Reuters.

«Рішення ще не ухвалили. Це не наша спільна позиція. У міністра є певна ідея. Якщо він подасть її (свою пропозицію – ред.), ми її проаналізуємо», – сказала речниця ПіС Аніта Червінська.

Також представник уряду Пьотр Мюллер заявив, що Кабмін не ухвалив рішення щодо договору, пише видання.

Як відзначає Reuters, вихід з конвенії, ймовірно, стане ще однією причиною для суперечок між Польщею та ЄС, який критично ставиться до політики ПіС. Зокрема, Євросоюз неодноразово заявляв, що вона підриває демократію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дев’ять запитань про домашнє насильство і Стамбульську конвенцію в Україні

На заяву польського міністра юстиції відреагували і в Раді Європи. 

«Заяви державних чиновників про те, що Польща повинна вийти зі Стамбульської конвенції, викликають тривогу. Стамбульська конвенція є ключовим міжнародним договором Ради Європи щодо боротьби з насильством над жінками та домашнім насильством – і це єдина його мета. Якщо є якісь помилки чи непорозуміння щодо Конвенції, ми готові пояснити їх у конструктивному діалозі. Вихід із Стамбульської конвенції був би дуже серйозним кроком назад у захисті жінок від насильства в Європі ” – заявила генеральна секретарка Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому важливо ратифікувати Стамбульську конвенцію: думки нардепок та експертного середовища

Зазначимо, Україна підписала Стамбульську конвенцію ще 11 листопада 2011 року, однак досі не ратифікувала її. Проект Закону про ратифікацію Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами, вносився до українського парламенту в листопаді 2016 року і не набрав необхідної кількості голосів. Попри те, що в документі йдеться про важливі та актуальні питання, конвенція продовжує викликати гострі дискусії і досі не є ратифікованою.

 

Схожі записи

У школах на уроках «Захисту України» більше не буде гендерного поділу

Карантин не привід для домашнього насильства: як працює законодавчий захист в Україні? — вебінар

«Наші хохлушки»: на мотоперегонах вдалися до сексизму