Повага
Image default
Статтi

Міністр оборони про парад: «Взуття військовослужбовиць незручне»

Міністр оборони Андрій Таран погодився, що запропоноване для військовослужбовиць взуття на парад до Дня Незалежності справді незручне. У Міноборони розробили новий зразок туфель.

Про це міністр оборони Андрій Таран повідомив під час засідання уряду.

Він сказав, що обговорив проблему з військовослужбовцями, які мають крокувати в «коробці» зі 150 осіб.

«Взуття дійсно незручне. Я до цього з цим взуттям не стикався, після того, як воно у 2017 році було прийнято і введено. Зараз після розмов з військовослужбовицями ми з’ясували, що ці туфлі звалюються з ноги під час ходьби. А також мають високий підбір, який не дозволяє жінці комфортно йти в строю», — сказав Таран.

Нові туфлі, які розробило Міноборони, мають шнурки та низькі підбори.

«Я сподіваюсь, що ми протягом найближчого часу зможемо виготовити експериментально це взуття в необхідній кількості для комплектування цієї коробки жінок-військовослужбовців. Якщо буде позитивний досвід використання нового взуття, то ми потім приймемо його за основу і будемо всім жінкам надавати», — запевнив міністр.

«Наїзди» на парад

Міноборони розкритикували за сексизм після того, як відомство опублікувало фото підготовки «жіночої» коробки до параду на День Незалежності, на якому жінки маршують на підборах.

Ветеранки та активістки почали розмову про те, що основна ціль маршування на підборах — «утіха для очей високих воєначальників на трибунах». Тобто жінки знову використовуються для краси. Також з’явилася критика доцільності окремої «жіночої» коробки, адже в багатьох країнах чоловіки та жінки маршують разом. А громадський альянс «Політична дія жінок» провів акцію «Шпильки для міністра». Жінки принесли туфлі під Міноборони, пропонуючи міністру Андрію Тарану самому спробувати «жіночий» стройовий крок.

Міністр же під час засідання уряду назвав критику «наїздами» окремих політсил.

«Після того, як окремі політичні сили роздмухали питання, зробивши з мухи слона, я провів певні заходи з метою нейтралізації цих «наїздів». Я вважаю, що цей наїзд був абсолютно інспірований, безпідставний. Зокрема, наказ щодо встановлення форми одягу для жінок-військовослужбовців, який передбачав саме такі туфлі, в яких звинувачують Міністерство оборони, був прийнятий ще у 2017 році. І це звичайні жіночі туфлі для парадної форми одягу. Парад передбачає, що бойові частини мають йти в польовій формі одягу, в берцях, а небойові, тобто всі військові навчальні заклади, йдуть в парадній формі одягу», — переконує міністр.

Маніпуляції?

Проєкт реформи оборонних закупівель звертає увагу на те, що у 2020 році наказ міністра оборони №238 передбачив зміни до наказу №606, який встановлює правила носіння військової форми в Збройних силах України. Серед цих змін опинився й новий зразок взуття для військовослужбовиць: із високим підбором. У попередній версії наказу взуття для жінок виглядало так само як і взуття для чоловіків, або ж зображення взуття було відсутнє. Старий зразок можна знайти тут, а новий, 2020 року, в додатках тут.

«Комунікаційна стратегія МОУ в цій ситуації нагадувала що завгодно, тільки не професійну відповідь державної установи, яка дбає про військовослужбовиць. Міноборони закривало коментарі, писало публікації про «попередників», вживало слово «політикани»…», — акцентує команда проєкту.

А голова Інформаційно-консультативного жіночого центру Олена Суслова пише, що міністерство кілька разів перенесло, а згодом і взагалі скасувало зустріч, на якій мали обговорити парад та взуття жінок. Вона також спростовує слова міністра про туфлі, прийняті у 2017 році.

«Це неправда, що неодноразово транслювалася міністром – треба посилатися на власний наказ №466 від 10.12.20. І принагідно, давайте і для жінок зробимо і парадну, і парадно-вихідну – це не деталь, а системний підхід», — каже Суслова.

Так само Олена Суслова спростовує слова міністра, про те, що «навіть в країнах НАТО такого немає, щоб була спільна коробка — і чоловіків, і жінок». Адже у багатьох країнах вони й справді маршують разом.

«Міністр каже, що «фізіологічно обумовлена різна довжина кроку у жінок і у чоловіків, тому як правило ідуть або лише чоловіки або лише жінки в коробці, це перше». Але стать є одним із факторів, проте не єдиним, який впливає на довжину кроку. Є ще зріст, одяг тощо», — говорить Олена Суслова.

Читайте також: Не туфлями єдиними: У жінок на параді буде інше взуття, але чи лише в цьому проблема?

Схожі записи

Мистецтво як спосіб відстоювати права

Баба Охрім

Жінки на дипломатичних теренах: поступ і зрушення

Вікторія Кобиляцька