Повага
Image default
Статтi

Парад на підборах: Міноборони розкритикували за сексизм

«А чоловіки будуть у лакованих тухфлях із носаками маршувати? що це за підрозділ за гендерною ознакою?! сексизм на марші в усіх сенсах», «чому вони всі на підборах? це взуття для фізичних вправ?», «тренування з 15.00 , коли сонце в зенітні й гарячий асфальт, та ще й тренування на підборах – жах!», «хто придумав підбори в армії, хай сам носить їх все життя», «це українська армія чи Мулен Руж?». Такими гнівними репліками користувачі й користувачки соцмереж відреагували на новину про підготовку до параду до Дня Незалежності, оприлюднену на сторінці Міністерства оборони України в Фейсбуку.

У відомстві розповіли, як відбуваються тренування жінок, що готуються до параду. Повідомляється, що вся жіноча «коробка» буде представлена курсантками Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Тренування відбуваються двічі на день. Ранкове – від 7:30 до 8:30 та післяобіднє – від 15:00 до 18:00.

Також у Міноборони продемонстрували світлини з тренування, з яких видно, що всі дівчата крокують на підборах.

Тренування "жіночої коробки" до параду до Дня Незалежності
Тренування курсанток, які готуються до параду до Дня Незалежності

«На минулому параді дівчата були в повсякденній формі одягу й зі зброєю. Цього року, наскільки мені відомо, вони вперше крокуватимуть у парадній формі й без зброї. Курсантки йтимуть у туфлях на підборах. Тому нині почали тренуватись ходити в цьому взутті», − прокоментував викладач Військового інституту КНУ імені Тараса Шевченка, майор Євген Балабушка.

Читайте також: Не туфлями єдиними: У жінок на параді буде інше взуття, але чи лише в цьому проблема?

«На підборах? Ви серйозно? На позиціях дівчата ходять ще й досі в берцях, які самі купують, а тут… Мені соромно», – відреагувала на світлини волонтерка і військовослужбовиця Дар’я Андрусенко-Якотюк.

«Дайте їм людське взуття», – говорить феміністична блогерка, гендерна дослідниця, перекладачка, засновниця й модераторка спільноти «Фемінізм УА» Марія Дмитрієва.

«Курсантки йтимуть одягнені в спідниці та взуті в туфлі на каблуку. Який же лютий сором! Дівчата служать у такій самій військовій формі, що й хлопці, дівчата носять таке ж військове взуття (талани), як і хлопці. То чому вони вимушені витримувати багатогодинні тренування на каблуках, на яких апріорі під час несення служби не ходить взутою жодна військовослужбовиця ЗС України?», – зазначається на сторінці спільноти Жіночого ветеранського руху.

«Чим ви керуєтесь, виснажуючи і цілком ймовірно, свідомо травмуючи військовослужбовок? Щоб що? Щоб вам, сидячи на трибуні, було комфортно оглядати «жінку-окрасу армії»? Припиніть знущання над військовослужбовицями Збройних сил України, вони здатні пройти маршевим кроком на параді в тій військовій формі, яку носять щодня, у якій українські воїни захищають Україну від ворога та у якій йдуть в свій останній шлях… Ми дуже просимо почути нас, ветеранок, дослухатись і прийняти вірне рішення – відмініть каблуки й спідниці, відмініть радянське мислення, позбудьтесь його назавжди як протрухлявілого непотребу. Покажіть всьому світу українську жінку – воїна хоробру, відважну, незламну», – підсумували ветеранки.

Зрештою після понад сотні обурливих коментарів Міністерство оборони України обмежило можливість коментувати під дописом.

Нагадаємо, в 2018 році вперше на параді до Дня Незалежності крокувала «коробка» жінок-військовослужбовиць.

Схожі записи

Тетяну Остащенко призначили командувачкою Медичних сил ЗСУ

«Чому матуся хоче напитися?» Джилл Сімс – книжка не про жіночий алкоголізм

Юлія Фомічова

Жінки на війні: «Inker» випустив комікс про військовослужбовиць