Повага
Image default
Статтi

Мінекономіки працює над зменшенням гендерного розриву в оплаті праці до 2023 року

Мінекономіки хоче зменшити гендерний розрив в оплаті праці в Україні до 2023.

Міністерство розробило проєкти Національної стратегії щодо зменшення гендерного розриву в оплаті праці до 2023 року. Спершу ці документи мають погодити центральні органи виконавчої влади. Після цього їх обіцяють винести на громадське обговорення.

«Рівень горизонтальної та вертикальної гендерної сегрегації ринку праці України, попри певні позитивні зміни в останні роки, залишається достатньо високим. Як наслідок існує розрив в оплаті праці жінок і чоловіків в Україні», — кажуть у Мінекономіки.

За підсумками першого кварталу 2021 року, гендерний розрив досяг найнижчого рівня в історії України — близько 18 %. Але, наголошують у міністерстві, він залишається суттєво вищим, ніж у більшості розвинених країн світу, у тому числі країн ЄС.

Нагадаємо, у 2020 році Україна приєдналась до двох міжнародних ініціатив зі скорочення гендерного розриву в оплаті праці. Це «Партнерство Біарриц» з утвердження гендерної рівності та Міжнародна коаліція за рівну оплату праці (Equal Pay International Coalition, EPIC).

Уряд України зобов’язаний поступово та планомірно зменшувати розрив в оплаті праці жінок і чоловіків за працю рівної цінності.

Читайте також: «Рожевий податок»: Ти жінка? Тоді плати більше!

Зарплата жінок в Україні завжди була меншою за зарплату чоловіків. Наприклад, у 2007 році розрив був 27,1%. 

Україна посіла 74 місце в рейтингу за Індексом гендерного розриву-2021 (Global Gender Gap Report). Тоді як у 2020 році займала 59 місце у списку. Свій найгірший бал країна отримала за гендерний розрив у політиці – 103. 

Схожі записи

Менеджерку Apple відрядили в безстрокову відпустку після твітів про сексизм

Українка уперше виграла справу про домашнє насильство в Європейському суді з прав людини

Українську жіночу бригаду арбітерок вперше в історії призначили на матч Ліги націй