Повага
Image default
Статтi

«Прикрасити зовнішністю»: екскерівник «Укргазвидобування» вибачився за сексизм

Колишній керівник «Укргазвидобування» Ілля Рибчич дозволив собі сексистські коментарі на адресу членкині наглядової ради НАК «Нафтогаз України» Наталії Бойко, однак згодом вибачився за сексизм.

Що сталося?

Рибчич заявив, що жінка може лише «прикрасити компанію». У свою чергу, Бойко обурилася через такі зауваги.

«І річ не в тім, що в системі координат пана Рибчича я мала б або уклінно дякувати за комплімент, або відчувати гостре приниження. Річ у тім, що мені б хотілося знайти слова, щоб усі «пани Рибчичі», які мімікрують під професійне середовище, усвідомили — такими коментарями вони принижують перш за все себе», — написала Наталія Бойко, відреагувавши на коментар колишнього посадовця.

Скріншот коментаря Іллі Рибчича, в якому він транслює сексизм
Колишній посадовець спочатку транслював недолугі зауваги, але згодом вибачився за сексизм

«Я справді дратуюся, коли мене питають, чи я феміністка або про сексизм на роботі. Як правило, пояснюю, що питання рівності не має статі, що справді важливими є рівні можливості, доступ до якісної освіти, повага та професіоналізм. На запитання студентів часто відповідаю, що перш за все варто цінувати й вирощувати в собі професіонала, а професійна повага не має гендеру. А потім приходить в коментарі не якийсь «бот із сахаліну», який пояснює, що шлях жінки до успіху є визначеним, а цілком конкретний професійний пан Рибчич, який справді є відомим у газовидобувній індустрії України, та залишає коментар… Колеги, повага — важлива. Працюйте над собою, незалежно від гендеру та віку», — додала Бойко.

Після цього допису Рибчич вибачився перед Бойко

Ілля Рибчич визнав, що в нафтогазовій галузі завжди працювало багато професійних жінок.

«Наприклад, під час мого керівництва в «Укргазвидобуванні» заступницею з фінансово- економічної діяльності була Галина Олексюк, начальницею планово економічного департаменту — Валентина Пахомова, начальницею ревізійного департаменту — Алла Швець… і багато інших жінок очолювали різні управління. Переважна більшість жінок були геологами й успішно справлялися зі своїми обов’язками. Завдяки всьому колективу, в тому числі й жінкам, нам удалося збільшити видобуток газу з 13,6 млрд до 15,3 млрд… Щодо вас я нічого поганого не знаю і не маю, знаю що ви були прекрасною заступницею в Міненергетики з питань євроінтеграції… Вибачте, що згадав ваше прізвище!», — написав Рибчич.

У свою чергу, Бойко зауважила, що «не готова прикрашати щось на роботі своєю зовнішністю, а от стан видобутку… однозначно був у моєму фокусі й хвилював мене».

Наталія Бойко нині є радницею прем’єр-міністра України та членкинею наглядової ради НАК «Нафтогаз України». У 2017-2019 роках обіймала посаду заступниці міністра енергетики та вугільної промисловості з питань європейської інтеграції. Відповідала за координацію взаємодії з ЄС у галузі енергетики з міжнародними організаціями. Координувала стратегічний напрямок розвитку паливно-енергетичного комплексу. 

Нагадаємо, нещодавно в Україні вперше за сексизм звільнили чиновника. На Житомирщині через сексистські висловлювання звільнили секретаря Коростишівської міської ради Юрія Сарапійчука.

Крім того, в Бердянську працівниця житлово-комунального господарства Олена Архінос просила притягти свого начальника Володимира Шеляга до відповідальності за ейджизм. Міська рада розглянула цю ситуацію, посадовцеві винесли зауваження.

Схожі записи

Жінки в пеклі таборів Другої світової

Виклики COVID-19 для економіки піклування: як коронакриза впливає на жінок

Надія Дюк: «Жінки – це не меншість. Жінки – це половина населення»