Повага
  • Головна
  • Статтi
  • У Китаї залізницю звинуватили в сексизмі через відео, де жінок просять не фарбуватися у потязі
Статтi

У Китаї залізницю звинуватили в сексизмі через відео, де жінок просять не фарбуватися у потязі

Китайська залізнична компанія China Railway випустила рекламу, де закликала жінок не фарбуватися, якщо вони планують поїздку в потязі. Такі заклики компанії викликали дискусії та звинувачення у сексизмі. Про це пише CNN.

Як розповіли у виданні, відео China Railway стало найбільш популярним у китайській соцмережі Weibo. Відповідний хештег отримав понад 340 мільйонів переглядів і 20 000 коментарів. Люди розкритикували залізницю, вбачаючи в цьому відео сексизм.

Читайте також на платформі «Жінки — це 50% успіху України»: Рада ухвалила законопроєкт про заборону сексизму в рекламі

Реклама зʼявилася як частина кампанії, спрямованої на запобігання асоціальній поведінці пасажирів. В інших роликах людей закликають не смітити, сідати лише на своє місце і говорити тихо.

На відео показують жінку, яка їде у швидкісному потязі. Вона готується нанести на обличчя пудру. Згодом її легенько стукає по плечу чоловік, який сидить поруч. Вона повертається і бачить, що чоловік весь у її пудрі.

«Мені не потрібно наносити макіяж, красуне», — каже він жінці, яка просить вибачення та допомагає йому змити макіяж.

Користувачі китайської соцмережі розкритикували відео та назвали його «образливим». Зокрема, їх обурило, чому жінок, які наносять макіяж, показують як таких, що «демонструють нецивілізовану поведінку».

Читайте також: Не засмучуватися, усміхатися, робити чоловікові масаж: у Японії вибачилися за сексизм у порадах для вагітних

Китайські чиновники у коментарі CNN, пояснили, що реклама не мала на меті образити жінок. Натомість, закликала поважати одне одного у громадському транспорті. Адже, як зазначають у залізниці, вони нібито отримують багато скарг на те, що жінки у потягах наносять макіяж, заважаючи іншим пасажирам.

Схожі записи

Жінки у STEM: в Україні запустили відеопроєкт «Науковиці»

«Політикиню варто критикувати по суті, а не по статі»: правозахисниця про лукізм щодо Юлії Тимошенко

Жіноче обличчя фронтової журналістики: Настя Станко розповіла, як змінилася робота медіа після вторгнення