Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Компенсація за гендерну дискримінацію: Google має виплатити мільйон доларів керівниці відділу компанії
Статтi

Компенсація за гендерну дискримінацію: Google має виплатити мільйон доларів керівниці відділу компанії

У США журі присяжних присудило компанії Google виплатити керівниці відділу розробки Google Cloud Улку Роу компенсацію в розмірі понад один мільйон доларів за гендерну дискримінацію, пише Bloomberg.

Позов Улку Роу є першим про дискримінацію в оплаті праці проти компанії Google після масового звільнення працівників у 2018 році. Тоді близько 20 тисяч людей почали протести, коли стало відомо, що Google заплатила співзасновнику Android близько 90 мільйонів доларів. Це сталося після того, як він звільнився з компанії через звинувачення у сексуальному насильстві.

Улку Роу подала позов до Google, наголошуючи, що компанія платила більше чоловікам. Разом із тим, Роу мала більший досвід й ефективність у роботі. Коли жінка звернулася до керівництва, аби їй підвищили зарплатню, то отримала відмову.


Читайте також: Клаудія Голдін отримала Нобелівську премію за дослідження про роль жінок на ринку праці


Менша оплата за більший досвід та продуктивність

Роу у позові наголосила, що її заробітна плата залежала від продуктивності. Жінка визнає, що у якийсь час вона могла працювати гірше, ніж чоловіки, проте у більшості випадків — робота Роу була ефективнішою, ніж у її колег.

У свою чергу, представники компанії Google заявляли, що робота Роу завжди була на рівні з іншими директорами-чоловіками. Працівниця ж стверджувала, що компанія навмисно її дискримінувала, плативши меншу зарплатню, хоча її колеги виконували таку ж роботу, але отримували набагато вищу оплату.

Роу також розповіла, що Google дискримінувала її, найнявши на посаду нижчого рівня і заплативши менше, ніж чоловікам, які робили таку ж роботу. Зокрема, вона стверджувала, що прийшла на роботу з 23-річним досвідом у сфері фінансових послуг і технологій. Проте працівники-чоловіки, за її словами, з меншою кваліфікацією, отримували більшу зарплату.


Читайте також: Йому більше, ніж їй. Sky News заплатив різні гонорари чоловікові та жінці за участь у дискусії про мізогінію


Суд у Нью-Йорку розглядав позов про гендерну дискримінацію протягом тижня. Присяжні стали на захист Роу, тому компанія Google має відшкодувати 150 тисяч доларів за «біль та страждання через дискримінацію», а також — 1 мільйон доларів компенсації.

Схожі записи

Як жіноча участь у прийнятті рішень змінює спільноти?

5 заблуждений о женщинах старше 40 и 5 вдохновляющих примеров их преодоления

Сексизм та бодішеймінг: які ЗМІ найчастіше публікують дискримінаційні матеріали – дослідження