Повага
Image default
Статтi

Сексизм уже довгий час є невід’ємною складовою української політики — ексзаступниця міністра (онлайн-обговорення)

Чому сексизм у політиці шкодить усім жінкам, а не лише тим, яких безпосередньо стосується? Кампанія проти сексизму у політиці та медіа Повага спільно з ІРРП влаштували онлайн-оговорення на цю тему.

До дискусії долучилися заступниця голови Верховної Ради, співголова МФО «Рівні можливості» Олена Кондратюк, народна депутатка Марія Іоновова та колишня заступниця міністра економічного розвитку і торгівлі України Наталія Микольська.

Зокрема, Наталія Микольська, відзначила, що сексизм і досі залишається серйозною проблемою в українській політиці.

“Сексизм є вже довгий період часу невід’ємною складовою української політики. Його рівень коливається в залежності від особистої культури людей, які займають посади в уряді”, — зазначила Микольська.

Микольська також додала, що стикалася із сексизмом у свій бік неодноразово і під час роботи на посаді заступниці міністра і працюючи адвокаткою.

“Є декілька вимірів сексизму в українській політиці. Перший — це колеги колеги-політики роблять це через низький рівень своєї особистісної і політичної культури, другий вимір — це коли це роблять навмисно аби повпливати на позицію тієї чи іншої жінки(..) Тобто це свого роду маніпуляція, коли пробують використати той же зовнішній вигляд для того, щоб знецінити її роботу або тим чи іншим чином повпливати на її позицію. Є ще третій вимір — коли лобістські групи, залучаючи медіа, пробують вплинути на жінок-політиків вдаючись до різних сексистських коментарів чи репортажів. І четвертий вимір — це коли політики через свої сексистські жарти пробують загравати зі своїм електоратом”, — зазначила Микольська.

Олена Кондратюк вважає, що парламент є віддзеркаленням суспільства у питанні сексизму і перш за все всім варто пам’ятати про повагу один до одного.

“Повага має бути до старших, до досвідченіших політиків і до молодших так само, тому що сексизм насправді є десь на рівні із сексизмом у парламенті і це дуже сильно вино, особливо зараз. І насправді непросто в парламенті навіть моїм коліжанкам із провладних фракцій, тому що обговорюють більше в чому вона прийшла, який в неї пасок сьогодні, які у неї окуляри, ніж те, що зробила депутатка і який законопроєкт пропонує”, — говорить Кондратюк.

Також Кондратюк зазначила, що на її думку для ефективної боротьби із сексизмом у парламенті слід надавати максимального розголосу подібним ситуаціям і ні в якому разі не замовчувати.

“Треба не боятися реагувати на подібні випадки, зокрема, і моїм коліжанкам із провладної більшості. Тому що, якщо ви зауважили, ми поки не чули від них ніяких коментарів з цього приводу”, — наголосила Олена Кондратюк.

Крім того, Кондратюк зауважила, що українським політикам слід прийти до “європейської практики”, коли за сексизм у парламенті передбачене ,як мінімум, публічне вибачення. Також, на думку, нардепки, більш ініціативним має бути регламентний комітет ВРУ.

“Тому що коли це вже гасіння пожежі — це вже інша трохи ситуація. Її, звичайно, треба робити, але ініціатива від регламентного комітету має бути”, — переконана Кондратюк.

Розуміння що таке сексизм чоловіками

Під час обговорення Наталія Миколська відзначила, що часто зустрічає нерозуміння що є сексизмом від “досить прогресивних чоловіків-політиків”, тож добре було б оговорювати це питання та долучати більше колег-чоловіків до боротьби за рівні права.

“Я також переконана, що було б прекрасно, якби про сексизм у політиці говорили не тільки чоловіки. Добре, коли встає жінка і говорить, що не допустить стосовно себе таких висловлювань, але прекрасно було б якби про це говорили також прем’єр, міністр, парламентар”,— ввадає Микольська. 

Більше дивіться у відеозаписі обговорення.

Схожі записи

#no_make_up: у мережі запустили флешмоб на підтримку дружини кандидата в мери Черкас

«Історія не без нас»: готується до друку книжка про становлення руху за права людей із інвалідністю

«Спитай жінку» та WIJN: як працюють бази експерток для медіа?