Українська художниця Марія Кінович намалювала ілюстрації про те, як змінилося життя в Україні після початку обстрілів Росією об’єктів критичної інфраструктури. Її малюнки опублікувало британське видання The Economist.
![](https://povaha.org.ua/wp-content/uploads/2022/12/240452762_2055056167982117_2072100814762700414_n-1020x1030.jpg)
Видання Читомо поспілкувалося із художницею та дізналося, як це — малювати про вимкнення світла без світла.
![](https://povaha.org.ua/wp-content/uploads/2022/12/Blackout-1-2-1-e1670132822959.jpg)
«Яка іронія малювати щось про відключення світла під час фактичного відключення світла, води, мобільного зв’язку та опалення. Та все ж, це дрібні незручності порівняно з російською окупацією», — написала Кінович.
Читайте також: Сльози на кераміці: Тетяна Якунова перемогла у престижному конкурсі ілюстрацій
Марія Кінович розповіла, що робота над цим коміксом була «веселою»:
«Я вислала скетчі о 12 в середу, а десь через годину-півтори стався масований обстріл, і у мене вдома зникла електроенергія на три, а вода й опалення на два дні. Напружувало те, що всі побутові речі займали втричі більше часу, і це виснажує, а у тебе горить дедлайн і треба зібратися. Ну й іронічно закінчувати малювати під час блекауту картинки про блекаут. Це відчувалося як трагікомедія, коли ти весь час смієшся, але привід так собі».
![](https://povaha.org.ua/wp-content/uploads/2022/12/Blackout-2-1-e1670132981172.jpg)
Мені подобається те, шо це більше не робота на замовлення, а особисте висловлювання на якусь тему
За словами Кінович, вона встигла закінчити роботу, бо в будинку, де вона винаймає студію, з’явилося світло, тож вона працювала там.
Ілюстраторка розповіла, що працювати з The Economist приємно, але дуже інтенсивно:
«Мені прийшов запит на роботу у вівторок увечері, а фінали треба було здати у п’ятницю, скетчі показати у середу чи максимум зранку в четвер».
«Мені подобається те, шо це більше не робота на замовлення, а твоє особисте висловлювання на якусь тему. Відчувається, що тобі довіряють зробити так, як ти вважаєш за потрібне, по сенсу нічого не правлять», — каже Марія.
![](https://povaha.org.ua/wp-content/uploads/2022/12/Blackout-3-1-e1670132794292.jpg)
![](https://povaha.org.ua/wp-content/uploads/2022/12/Blackout-4-1-e1670133297122.jpg)
Нагадаємо, що The Economist уже публікував ілюстрації Марії Кінович про життя українців під час війни незадовго після початку повномасштабного вторгнення Росії, у березні 2022 року.
«Як насправді жити в країні, в якій війна? Ми запросили Марію Кінович, українську художницю, яка живе та працює в Києві, щоб проілюструвати її життя з моменту вторгнення російських військ», — прокоментувало видання публікацію ілюстрацій в інстаграмі.
Тоді опублікували три роботи української мисткині.