Повага
Image default
Статтi

Компанію Безоса «Blue Origin» звинувачують у сексизмі та тиску на команду

Приватну аерокосмічну компанію «Blue Origin», яка належить засновнику «Amazon», мільярдеру Джеффу Безосу, звинуватили в сексизмі та замовчуванні корпоративних проблем.

Про це у зверненні написала колишня очільниця відділу комунікацій співробітників та співробітниць у «Blue Origin» Александра Абрамс разом з ще 20-ма колегами й колежанками.

Сексизм у «Blue Origin»

У компанії працює понад 3600 співробітників та співробітниць у шести штатах Америки та кількох країнах. Але 100% керівних позицій у компанії посідають лише чоловіки. Проблема не лише у гендерному дисбалансі, а й у тому, що сексизм став своєрідним брендом компанії, розповідають у тексті.

На початку звернення згадують слова з сайту «Blue Origin» про те, що місія компанії — це «створення майбутнього, де мільйони людей живуть і працюють у космосі на користь Землі».

«Усі ми приєдналися до Blue Origin, прагнучи інновацій та відкритості космосу на благо людства. Але якщо культура та робоче середовище цієї компанії — зразок для майбутнього, яке бачить Джефф Безос, то ми рухаємось у напрямку, який демонструє найгірші прояви нашого світу сьогодні. Це дуже потрібно змінити», — починають своє звернення співробітники та співробітниці «Blue Origin».

Наприклад, щодо одного з керівників, який входить до кола наближених до виконавчого директора Боба Сміта, неодноразово надходили скарги до відділу кадрів за звинуваченням у харасменті. При цьому Боб Сміт усе одно зробив його членом комітету з найму на посаду старшого кадрового директора в 2019 році.

Крім того, колишній астронавт NASA та один з керівників Blue Origin звертався до жінок зі словами: «Ви повинні запитати мою думку, тому що я чоловік».

Психологічний тиск та замовчування проблем

Звинувачують керівництво компанії й у негативному впливі на психологічне та психічне здоров’я працівниць та працівників. Мовляв, керівництво постійно намагається витискати усі сили з команди, маніпулюючи на пристрасті до космосу чи «можливості бути частиною історії». У декого це виливалося в депресію, у когось — в суїцидальні думки.

«В одній з пам’яток згаданий приклад «SpaceX» та зазначено, що «вигорання було частиною їхньої трудової стратегії». Одна з працівниць, яка десятиліттями працювала в аерокосмічній та оборонній промисловості, сказала, що робота в Blue Origin — це найгірший досвід у її житті», — розповідають у зверненні.

Професійна критика та висловлювання незгоди також заборонені у компанії. Мовляв, Боб Сміт навіть просив надати список людей, що дозволяють собі не погоджуватися з керівництвом у робочих питаннях. А потім доручав керівникам відділів проводити виховні бесіди з ними.

«Критиків та критикинь всередині компанії змусили замовкнути, відкупившись від них. А в обмін на плату вони підписали ще більше жорсткі угоди про нерозголошення. Серед таких — інженери та інженерки, які опікуються безпекою ракет», — розповідають працівниці та працівники компанії.

Джеф Безос, кажуть вони, домігся, аби колектив підписав відмову від свого права вирішувати трудові спори в суді або висловлюватися про утиски чи дискримінаційну поведінку.

У 2019 році керівництво «Blue Origin» попросило всіх співробітниць та співробітників підписати нові контракти, які зобов’язують їх та їхніх спадкоємців ніколи не говорити нічого, що може «зашкодити добробуту компанії».

Інші проблеми

Також у зверненні йдеться про те, що компанія лише «для галочки» вдає, ніби турбується про зміну клімату. Але направду не вживає заходів для скорочення вуглецевого сліду чи перероблення власних відходів.

«Із нашого досвіду культура «Blue Origin» тримається на фундаменті, який ігнорує тяжке становище нашої планети, закриває очі на сексизм, не приділяє достатньо уваги питанням безпеки та закриває рота тим, хто дозволяє собі про це говорити», — завершують своє звернення працівники й працівниці.

Джефф Безос та решта керівництва мусять бути притягненими до відповідальності, вважають авторки та автори тексту.

Також вони закликають писати свої історії тих, хто хотіли б ними поділитися.

Відповідь «Blue Origin»

У компанії заявили, що Александру Абрамс звільнили з посади два роки тому після неодноразових попереджень щодо питань, що стосуються федеральних правил експортного контролю.

«Blue Origin» не терпить будь-якої дискримінації чи утисків. Ми надаємо численні шляхи для звернень співробітників та співробітниць, включаючи цілодобову анонімну гарячу лінію. Ми негайно розслідуємо будь-які нові заяви про порушення. Ми вважаємо, що New Shepard — найбезпечніший космічний корабель, коли-небудь спроєктований або побудований», — відповіли на звинувачення в компанії.

Схожі записи

«Ви йдете на журналістику аби знайти мужика» та інший сексизм у вишах

Об’єктивація чи недолугі жарти: чому секс не продає адвокатські послуги?

Ана Море

«Патрульний допомагав приймати пологи»: чому медіа нормалізують акушерське насильство

Інна Наливайко