Повага
Image default
Статтi

Кількість vs якість: наскільки ефективними були нардепки у перший рік каденції? 

Верховна Рада України IX скликання 1 вересня відкрила роботу четвертої сесії. Вона триватиме до січня 2021 року. 

До початку нового року роботи парламентарів Повага спільно з Громадським рухом ЧЕСНО підрахувала кількість законодавчих ініціатив за перший рік роботи парламенту IX серед ініціаторок яких були народні депутатки. 

Загалом за рік роботи парламенту народні обраниці стали співавторками 26% ухвалених законопроєктів (ідеться про ініціативи в яких ініціаторами є тільки жінки або серед авторів яких є жінки). 

“У середньому серед законопроєктів, де є і чоловіки, і жінки серед ініціаторів, частка чоловічих ініціаторів складає 62%. Також у середньому по 50% обох статей серед авторів  10 законопроєктів. Водночас серед вже підписаних президентом законів є і ті, де нардепок серед авторів немає взагалі”, — відзначає парламентська аналітикиня Оксана Ставнійчук. 

Разом з тим, серед підписаних законів в 12 серед авторів немає чоловіків нардепів. 

Рекордсменкою за кількістю поданих проєктів закону, в яких вона є серед ініціаторів, стала нардепка від фракції “Опозиційна платформа — За життя” Наталія Королевська — 157 ініціатив. Проте, підписані президентом з них нині тільки 5. 

Найменше поданих законопроєктів ща цей рік у народних обраниць Юлії Льовочкіної (ОПЗЖ) та Юлії Світличної (позафракційної) — по 1. 

Найбільш ефективною у співвідношенні поданих та підтриманих законодавчих ініціатив стала народна депутатка від фракції “Слуга народу” Роксолана Підласа. Протягом цього року роботи Ради вона вказана серед ініціаторів 67 законопроєктів, з яких 29 нині вже підписані президентом. 

Усього протягом першого року роботи у парламенті зареєстрували 1 947 проєктів закону, з яких 177 стали чинними актами (підписані президентом).

Зазначимо, у ВРУ нині 423 народних обранці, 88 з них — жінки (20,8% від загальної кількості). 

Нагадаємо, парламент IX скликання розпочав свою роботу 29 серпня 2019 року. До складу Верховної Ради увійшли представники та представниці п’яти партій за пропорційною системою (Слуга народу, ОПЗЖ, Батьківщина, ЄС, Голос), ще п’яти партій за мажоритарною системою і 46 самовисуванців\ок по одномандатних округах.

Анастасія Горпінченко

Схожі записи

Жінки та зміна клімату: виклики та історії боротьби

Ана Море

«Це зробила вона»: у Вікіпедії розпочався марафон про досягнення жінок

Як відчути свято попри стрес 2020 року: поради психотерапевтки