Повага
Рівність у світі Статтi

Ісландія легалізувала рівну зарплату чоловіків і жінок

В Ісландії вступив в силу закон, який забороняє платити чоловікам більше, ніж жінкам. Закон, який набуло чинності в перший день 2018 року, робить Ісландію першою країною світу, яка легалізує рівну оплату праці чоловіків і жінок.

Згідно з новими правилами, компанії та державні установи, в яких працює не менше 25 чоловік, повинні отримати державну сертифікацію своєї політики щодо рівної оплати праці. Якщо будуть порушення, компанії штрафуватимуть, пише aljazeera.com.

В законодавстві Ісландії і до цього йшлося про те, що зарплати для чоловіків і жінок повинні бути рівними, але йшли десятиліття, а різниця в оплаті праці залишалася.

Нове законодавство підтримав правоцентристський уряд Ісландії, а також опозиція у парламенті, де майже 50 відсотків складають парламентарі-жінки.

Ісландський уряд планує повністю подолати розрив у оплаті праці до 2020 року.

Ісландія, острівна країна в Північному Атлантичному океані, де проживає близько 323 000 чоловік, країна має сильну економіку, засновану на туризмі та рибальстві. Протягом останніх дев’яти років Світовий економічний форум зараховує Ісландію до переліку країн з найвищою рівністю у світі.

У звіті Global Gender Gap Report  такі маркери, як економічні можливості, політичне розширення можливостей та здоров’я та виживання, визначають стан гендерної рівності в країні. З 2006 року Ісландія подолала 10-відсотковий бар’єр загального розриву між статями, та стала однією з найбільш швидкозростаючих країн у світі.

Ситуація в Україні

Згідно з даними Держстату, у 2017 році офіційна середньомісячна заробітна плата чоловіків перевищувала зарплату жінок майже на 24,5%.

За цей період середня зарплата штатного працівника-чоловіка склала 7779 гривень, а жінки – 6243 гривень.

Найбільша різниця в заробітних платах між чоловіками та жінками у фінансовій і страховій сферах – жінки отримують майже 11 тис гривень за місяць, чоловіки майже 16,4 тис гривень; а також у мистецтві, спорті, розвагах та відпочинку – 5 тис гривень жінки й майже 10 тис гривень чоловіки відповідно.

Гендерна нерівність у всьому світі

За підрахунками Міжнародної організації праці, жінки у світі все ще заробляють у середньому 77 відсотків від того, що заробляють чоловіки.

Читайте також: Потрібно 170 років, аби зрівняти різницю в зарплатнях чоловіків і жінок

Експерти дійшли висновку, що економічна нерівність між жінками і чоловіками в усьому світі встановилася через різке сповільнення прогресу. Згідно з цьогорічною динамікою, економічний розрив між двома статями вдасться подолати лише у 2186 році. Водночас минулорічні пронози були більш оптимістичні – 2133 рік.

Схожі записи

Хай жінка перша. Це правильно?

Що чекає на жінок в Афганістані з поверненням руху «Талібан»?

Ана Море

«А з ким дитина?» або дискримінація та порушення закону на співбесіді до САП