«Моє тіло – моє діло!!!», «Б’є – значить сяде!», «Жінка не тварина!», «Келінка (жінка, яка приходить жити в родину чоловіка — ред.) не означає слуга» — фото із такими плакатами опублікували у спільноті Exponaut Art Gallery. Їх зробили жительки Узбекистану на вулицях Ташкенту.
Ініціаторки акції закликали підтримати флешмоб, публікуючи фото із подібними написами у соцмережах під хештегом #вместеобольном.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сексизм у рекламі та в оголошеннях: як на це реагувати?
«Сексизм, мізогінія, слатшеймінг, харассмент, насильство, віктімблеймінг, менсплейінг, ксенофобія – ми втомилися від цього. Ми втомилися мовчати і терпіти, думати, що все пройде, що це НОРМАЛЬНО. Ми не хочемо боятися, соромитися, ховатися і закриватися. Ми хочемо просто бути самими собою, самі вибирати, що нам носити, робити, думати, говорити», — йдеться в супровідному флешмоб тексті.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Справжні чи штучні?»: сексизм та мізогінія в обговоренні заяв ексчиновниці Клітіної
Також ініціаторки флешмобу відзначили, що їхня мета — привернути увагу громадськості до простих «дрібниць», які формують повсякденність, розпочати обговорення і просто НЕ мовчати.
Нагадаємо, на початку червня в Україні відбувся онлайн-флешмоб на підтримку жінок, які постраждали від гендерного насильства. Взувшись у червоні туфлі, балетки, сандалі та кросівки, жінки та чоловіки поділилися особистими історіями чи спогадами своїх знайомих, аби продемонструвати власну позицію та протест проти гендерної нерівності, дискримінації та різних видів насильства.