Повага
Image default
Статтi

Лікарки, у яких починається менопауза, раніше йдуть з посад через сексизм та відсутність підтримки — дослідження

Жінки-лікарки, у яких починається менопауза, через сексизм та брак підтримки змушені брати меншу кількість робочих годин, йти на нижчі посади чи взагалі звільнятися.

Про це пише The Guardian з посиланням на дослідження Британської медичної асоціації. 

Як зазначає видання, жінки йдуть з керівник посад або залишають роботу у цій сфері рано саме через те, що витрачають багато сил на боротьбу із симптомами менопаузи та не отримують достатньої підтримки з боку їхнього керівництва або колег.

Згідно з отриманими результатами, 9 з 10 лікарок в Британії вважають, що симптоми менопаузи настільки заважатимуть роботі, що можуть поставити під загрозу здоров’я їхніх пацієнтів.

Також повідомляється, що понад 90% з 2000 з опитаних жінок-лікарок сказали, що симптоми менопаузи вплинули на їхнє робоче життя, 39% відзначили, що не змогли внести необхідні зміни у свою робочу схему, щоб легше подолати симптоми.

Крім того, майже 50% опитаних фахівчинь заявили, що хотіли обговорити свої симптоми та звернутися за підтримкою, але не відчували достатньо комфортно для цього. Зокрема, через те, що думали, що “керівники та колеги-однолітки” будуть “висміювати їх”, якщо вони будуть говорити про менопаузу.

Лише 16% респонденток обговорили цю проблему зі своїм керівником.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Встигаю лише поспати і погодувати кота — лікарки розповідають про роботу в період епідемії

“Вкрай важливо зрозуміти, що деякі жінки можуть назавжди піти з керівних посад у галузі медицини, зокрема через розрив в заробітній платі між чоловіками і жінками лікарями. Водночас служба охорони здоров’я може втрачати досвідчений персонал через негнучкість та відсутність підтримки під час відносно коротка фаза життя (менепаузи — ред.) “, — відзначила  Хелена МакКаун, голова представництва Британської медасоціації. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Важливо, щоб ніякі «годинники не цокали» – гінекологиня Вікторія Бугро

Крім того, МакКаун додала, що нині, на її думку, БМА не може собі дозволити втрачати цінних та досвідчених кадрів через брак гнучкості і підтримки.

За інформацією ЗМІ, нині в країні близько 30 тисяч жінок-лікарок віком 45-55 років (саме у цьому віці найчастіше з’являються симптоми менопаузи). Крім того, журналісти припускають, що ця цифра зростатиме — кількість жінок-лікарок збільшуватиметься за рахунок студентів-медиків, майже 60% складають жінки.

Схожі записи

Надія Світлична: правозахисниця, публіцистка, журналістка

У Кабміні перевірять закони на відповідність гендерній політиці

Зеленський відповів на петицію про реєстровані партнерства