Повага
Спецпроект

Оксана Деркач: « Я завжди була рівним партнером чоловіків»

Оксана Деркач, секретар Полтавської міської ради з 2010 року. Саме вона ініціювала наведення ладу у міському дендропарку, котрий роками перетворювався на смітник. Нині дендропарк – знову улюблене місце відпочинку полтавчан.

Пані Оксана належить до когорти тих жінок-політиків, кому щастило на розумних і неупереджених керівників-чоловіків.

Oksana Derkach

– Чи були у вашій політичній кар’єрі випадки сексизму, дискримінації та стереотипів, пов’язаних із статтю? Які саме?

– Ні, не було. Навпаки, моя кар’єра склалася завдяки тому, що чоловіки ставилися до мене,  як до людини, яка вміє і хоче працювати. Вони мене поважали і допомагали у моїх політичних здобутках. Коли після років роботи в школі я пішла працювати в обласну державну адміністрацію спеціалістом організаційного відділу апарату, мій тодішній керівник викликав мене, як новачка, до себе в кабінет і сказав: «Ти, головне, не хвилюйся, в тебе все вийде. Не святі горшки ліплять». Більше, того, коли я захотіла вивчитися на магістра державного управління, керівник чи не найперший схвалив моє бажання. Усі свої вміння і знання, набуті на своїй посаді, він передав мені. У команді нинішнього мого керівника, мера міста, жінок і чоловіків порівну, але до нас він прислухається дужче. Тому не можу загадати жодного випадку, коли чоловіки перешкоджали моїй кар’єрі.

– Виходить, що в ситуації, коли доводиться долати чоловічі стереотипи щодо жінки-політика, Ви не потрапляли?

– Виходить, що ні. Я завжди була рівним партнером чоловіків, вони зі мною радяться. На мою думку, у жінки при владі інший кут зору на вирішення  багатьох проблем, більш соціальний я б сказала.

Мені навпаки довелося у своєму житті зіткнутися з певною дискримінацією з боку жінки. Свого часу, після закінчення педагогічного інституту, я працювала вчителем в школі у Миколаївській області. У школі моя старша колега всіляко мене притискала, як молодого ще не досвідченого спеціаліста. І коли я приїхала у Полтаву,  директор школи, де я працювала, запропонував мені стати завучем через півроку роботи, але я відмовилася, бо вважала, що не готова до такого підвищення.

Я ще раз наголошу, що реалізувати себе, як політик, я змогла саме завдяки розумним, сильним чоловікам, їхній підтримці і розумінню.

Ольга Щербата

Біографічна довідка

Оксана Антонівна Деркач – секретар Полтавської міської ради.

З 1996 року – консультант, заступник організаційного відділу апарату Полтавської обласної державної адміністрації.

З 2006 року – помічник-консультант народного депутата України.

З 19 листопада 2010 року – секретар Полтавської міської ради.

Голова громадської організації «Турбота-2008».

Схожі записи

Віта Атаманчук: «В Україні відсутні гендерні правила гри»

Ірина Плюсніна: «Стать не грає ніякої ролі, головне – бажання працювати»

Анна Романова: «Молоду жінку в коридорах влади апріорі засуджують»