Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Директорка інституту гендерних досліджень вдалася до мізогінії щодо ведучої Ukraїner
Статтi

Директорка інституту гендерних досліджень вдалася до мізогінії щодо ведучої Ukraїner

Марфа Скорик та Юлія Тимошенко

Директорка Київського інституту гендерних досліджень Марфа Скорик написала мізогінний коментар на адресу ведучої Ukraїner Q Юлії Тимошенко.

Це сталося під дописом у фейсбуку засновника Ukraїner Богдана Логвиненка. Він опублікував посилання на інтерв’ю Ukraїner Q із військовим аналітиком Тарасом Чмутом. У коментарях до публікації Марфа Скорик написала:

«Для того, щоб працювати аналітиком, потрібно мати освіту. Інакше, буде генеруватися оте все, що ми чуємо в цьому сповненому безсилля інтерв’ю. Окремо доставляє красівуля зі своїми питаннячками, задані нєжним голосюлькою. Вона тут так до речі, як..»

Скорик Марфа

Читайте також: «Печерний сексизм»: Яні Брензей відмовили у модерації конференції, бо вона жінка


Таке формулювання викликало обурення в аудиторії. Директорку Київського інституту гендерних досліджень звинуватили в мізогінії щодо ведучої Юлії Тимошенко, відзначивши, що вона нівелює роботу журналістки через її зовнішність та тембр голосу.

«Ведучій що, голос треба було змінити, щоб ви її не засуджували? Цікава дуже позиція з боку людини, що займається гендерними дослідженнями», — прокоментувала редакторка спецпроєктів у The Ukrainians Ольга Перехрест.

Однак Марфа Скорик замість того, щоб вибачитися, продовжила продукувати мізогінні закиди. 

«Крім використання слова мізогінія в якості лайки, про гендерні дослідження потрібно знати щось іще. А так, якщо цікаво – то користайтеся, цитуйте. А зводити жінок до ролі щебетливої пташульки – це не те, чого б ми хотіли, й точно не те, за що боролися отак важко і довго».

Вона також відповіла на реакцію щодо її коментарів:

«Моя маленька хвилинка слави. Негативної, щоправда, але вже байдуже. Оці системні профанації політики гендерної рівності, які ми спостерігаємо останні три роки, оце засилля некомпетентних красівуль та жорсткий ейджизм у політичному, медійному та іншому представництві вони мають дійти свого кінця».

Згодом Богдан Логвиненко написав, що очікує на реакцію представниць Київського інституту гендерних досліджень. 

«Також очікуємо на реакцію Дмитра Лубінця (Уповноважений Верховної Ради з прав людини — ред.) та донорів, що працюють із цим інститутом. Такі дії не можуть залишатися без відповіді», — додав засновник Ukraїner.

Марфа Скорик директорка Київського інституту гендерних досліджень. Вона обіймає цю посаду з 2003 року. 2022 року ввійшла до складу Консультативної Ради при Уповноваженому ВР України з прав людини, аби давати консультації з приводу прав і свобод.

Колаж на головній Антоніна

Схожі записи

Опора: Серед обраних на місцевих виборах 35,9% – жінки

Право на вибір: ключові факти про аборти в Україні та світі

Яна Радченко

Виховання в стилі «Авада Кедавра»