Депутати від «Слуги народу» зареєстрували законопроєкт про декретну відпустку для татусів. Він, серед іншого, передбачає до 14 календарних днів перепочинку по догляду за дитиною для тат.
Відповідний законопроєкт опублікували на сайті Ради.
“У нашому суспільстві панує стереотип, що діти – не чоловіча справа. На жаль, він тривалий час був закріплений юридично. Наприклад, у 2017 році Верховний суд України визнав законними дії однієї з компаній, яка не відпустила чоловіка «в декрет» і звільнила його за прогули. Цю ситуацію потрібно виправляти. З ініціативи першої леді Олена Зеленська з колегами по фракції «Слуга Народу» та МФО «Рівні можливості» підготували законопроект, який пропонує запровадити батьківську відпустку”, — написала заступниця голови фракції «Слуга народу» Євгенія Кравчук у Facebook.
Нині законопроєкт направили на розгляд профільного Комітету, йдеться на сайті парламенту.
Що передбачає законопроєкт?
- при народженні дитини – одноразова оплачувана відпустка, тривалістю до 14 календарних днів без урахування святкових і вихідних;
- по догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку – з виплатою за ці періоди допомоги відповідно до законодавства;
- якщо дитина потребує домашнього догляду, матері або батькові дитини в обов’язковому порядку надається відпустка без збереження заробітної плати. Її тривалість визначається у медичному висновку.
Євгенія Кравчук також зазначила, що право на батьківську відпустку вже передбачене у 22 з 28 країн ЄС. Її тривалість в них коливається від 1-го дня в Італії до 64 у Словенії. І, згідно зі статистикою, понад 40% європейських тат користуються цією можливістю.
“Цей законопроект дозволить змінити парадигму, за якою догляд за дитиною – виключно жіноча справа, щоб роботодавець не розглядав жінку як «бомбу сповільненої дії», яка будь-якого дня може піти в декрет і відпустку по догляду за дитиною. Бо чоловіки від тепер теж зможуть. Щонайменше на 14 днів”, — зазначила очільниця громадської організації “Ліга захисту прав жінок” Олександра Голуб.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Уривок із книги «Тато в декреті» Артема Чапая
Нагадаємо, раніше у свєму матеріалі “Декрет для чоловіків як тренд” Повага досліджувала, чому за кордоном таке явище, як тато в декреті, є звичним, ба навіть популярним, а ось в Україні це радше екзотика.