Повага
Image default
Статтi

Жінки становлять понад 57% від загальної кількості зареєстрованих безробітних в Україні — дослідження

На кінець травня кількість зареєстрованих безробітних в Україні становила понад 511 тисяч, і більше ніж 57% із них — це жінки.

Про це повідомила керівниця проєкту “Ґендерне бюджетування в Україні” Оксана Кисельова під час презентації дослідження «Ґендерний вимір пандемії COVID-19».

“На кінець травня кількість зареєстрованих безробітних становила 511 тисяк 388 осіб, що майже на 59% більше, порівняно з відповідним періодом минулого року. Від зареєстрованих безробітних жінки становлять більше ніж 57%. І якщо подивитися на розподіл за професіями, то якраз на першому місці стоять працівники у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг — саме ті сфери, де найбільше сконцентровані жінки”, — зазначила Оксана Кисельова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Жіночі й чоловічі: що не так із нашими зарплатами

Зокрема, згідно з висновками дослідження, жінки найбільше страждають в плані втрати економічних можливостей та погіршення стану здоров’я і є однією з найвразливіших груп під час пандемії COVID-19.

Крім того, Кисельова зазначила, що, згідно з результатами дослідження, в Україні жінки становлять 58% від усієї кількості інфікованих коронавірусом.

Нагадаємо, раніше Повага писала, що через часту гендерну дискримінацію на ринку праці жінки мають менше можливостей заощаджувати і є особливо ураженими під час пандемії COVID-19, бо, серед іншого, мають гостру потребу економити на базових послугах. Про це свідчать результати дослідження ООН Жінки в Україні «Оперативна гендерна оцінка становища та потреб жінок у контексті ситуації з COVID-19 в Україні».

Схожі записи

У Великій Британії планують дозволити жінкам воювати на передовій

Чому не варто публікувати «позицію ґвалтівника»: Комісія з журналістської етики розглянула скаргу і владнала конфлікт

Місцеві вибори 2020 в Україні: НДІ запрошує на тренінг кандидаток та кандидатів