Повага
Image default
Статтi

Брак часу і страх критики заважають експерткам бути більш публічними — опитування

Серед основних причин, що заважають жінкам-експерткам бути публічнішими — брак часу (30%), страх критики та булінгу (27%) і недовіра до медіа (23%).

Про це свідчать результати анонімного опитування жінок-експерток, що провів Інститут масової інформації.

Опитування також виявило проблему сексизму в науковому середовищі: 12% респонденток заявили про те, що давати коментарі медіа їм заважає ставлення до жінок серед науковців і що зазвичай коментує для ЗМІ хтось із чоловіків з їхньої команди. Деякі респондентки зазначали у відповідях, що журналісти цілеспрямовано просять дати їм для коментаря чоловіка-науковця. Цікаво, що на сексизм серед науковців вказали переважно жінки вікових категорій 46–55 та 56–65 років.

Так,  до 35% жінок-експерток журналісти взагалі не зверталися за коментарем або  робили це лише кілька разів.

Крім того, згідно з результатами дослідженням, 19% жінок-експерток вказали, що не відчувають себе досить компетентними, і вважають, що і є кращі за них експерти. Так само 19% зазначили, що відчувають стрес від спілкування з медіа і почуваються незграбно.

17% респонденток вказали, що бути публічнішими їм заважає відсутність навичок написання текстів, ведення блогів чи особистих сторінок у соцмережах.

Для 14% перешкодою виявилася невпевненість у собі та у своїй зовнішності.

Окрім того, 13% опитаних ІМІ експерток вказали завантаженість родинними та хатніми справами як перешкоду для своєї публічності.

Водночас, тільки 5% жінок повідомили, що публічність не для них і вони до неї не готові.

 

Схожі записи

Quota Morgana: як в Україні не спрацювали гендерні квоти на виборах 2015

«З візками не можна»: батьки подали колективний позов проти лікарень, суд відмовив

Жінки у новому парламенті. Скільки депутаток буде у Верховній Раді та хто вони