Повага
Image default
Статтi

«Назустріч щастю»: у Маріуполі з’явився мурал, присвячений проблемі домашнього насильства

У Маріуполі з’явився мурал, присвячений проблемі домашнього насильства. Це вже третій стінопис, присв’ячений цій темі та створений за підтримки Фонду Народонаселення ООН в Україні. Перші два малюнки створили у Миколаєві та Лисичанську.

Про це йдеться у Facebook Фонду народонаселення — UNFPA Ukraine.

“Героїня муралу є уособленням усіх жінок, які змогли розірвати коло насильства і розпочати нове життя. Зображена жінка з надією та легкою посмішкою дивиться у майбутнє. Пташка, яка вилетіла з клітки, символізує душевний стан героїні — вона вирвалась із ситуації домашнього насильства. Мерехтливі постаті на фоні зливаються в одну казкову картину та означають, що світ жінки став світлим і радісним — попереду на неї чекає щастя”, — йдеться у повідомленні. 

На таку ідею авторів надихнули слова однієї із жінок, яка отримала допомогу в одному із притулків Фонду в Україні:

«Що я можу порадити жінкам, які опинилися у схожих ситуаціях? Не боятися. Повірити в себе. Та йти далі», — сказала жінка. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пандемія коронавірусу може призвести до мільйонів небажаних вагітностей та випадків домашнього насильства — ООН

Перші два малюнки у рамках інформаційної кампанії Розірви коло створили у Миколаєві та Лисичанську.  Стінопис у Миколаєві закликає жінок любити себе, а в Лисичанську – надає приклад, як ще в дитинстві через просту дитячу лічилку нам прививають терпіння до проявів насильства. Для Маріуполя теж було обрано позитивний меседж: “Життя без насильства сповнене щастя і радості”.

Повідомляється, що рамках програми UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення із протидії та запобіганню домашньому насильству у Маріуполі створили притулок, денний центр та два пункти невідкладної медичної допомоги постраждалим від домашнього та гендерно зумовленого насильства, а також дві спеціалізовані мобільні групи поліції «Поліна».

Нагадаємо, раніше Повага писала, що Громадський Альянс “Політична дія жінок” разом з громадськими правозахисними та феміністичними організаціями звернувся до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова з вимогою посилити реагування поліції на випадки домашнього насильства протягом карантину, запровадженого через поширення COVID19.

За інформацією Альянсу, жінки, які звертаються за допомогою до громадських організацій, повідомляють, що поліцейські, які приїжджають на виклики, часто схиляють жінок не писати заяви про насильство, відмовляються виносити термінові заборонні приписи, пояснюючи це карантином, а також вимикають нагрудні відеореєстратори під час спілкування.

Через це представники Альянсу припускають, що Нацполіція умисне викривлює чи замовчує інформацію щодо статистики із випадками домашнього насильства.

9 квітня запрацював чат-бот для протидії домашньому насильству під час карантину

Схожі записи

Сексизм від політиків: гарна сукня і вузьке мислення

Рівність і упередження. Гендерний баланс по-українськи

Як боротися з сексистською рекламою: інструкція