Верховний суд вперше пом’якшив покарання жінці, яка поранила чоловіка, захищаючись від насильства

Верховний суд України вперше перекваліфікував дії жінки з Дніпропетровщини, яка вдарила чоловіка сокирою, захищаючись від насильства.

Про це повідомляє Асоціація жінок-юристок України “ЮрФем” у Facebook.

Раніше, суди першої та другої інстанції визнали її винною у замаху на вбивство та засудили до 7 років позбавлення волі. Нині ж Верховний суд змінив покарання для жінки і призначив їй рік і шість місяців обмеження волі.

Як зазначає голова Асоціації жінок-юристок України “ЮрФем” Христина Кіт, це рішення є надзвичайно важливим для судової практики у кримінальних справах щодо домашнього насильства.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Карантин не привід для домашнього насильства: як працює законодавчий захист в Україні? — вебінар

“Цього року я чула, щонайменше 8 випадків, коли жінка, яка потерпала від домашнього насильства вбила свого кривдника. І це лише ті справи, про які стало відомо широкому загалу. Як правило у більшості справ, насильство (сексуальне, фізичне, психологічне) триває протягом багатьох років. І не завжди, має місце вбивство чи замах на вбивство одразу після нанесення тілесних ушкоджень, удушення тощо. В окремих випадках жінка, може взяти до руки ніж після тривалого сексуального, фізичного насильства і загрози його вчинення. І у цих випадках постає питання кваліфікації, врахування досвіду тривалого насильства до моменту вчинення злочину, тощо? Очевидним є одне, що у кримінальних справах пов’язаних із домашнім насильством уже давно назріла необхідність роз’яснення чи узагальнення судової практики Верховним судом”, — зазначає Христина Кіт.

Таке рішення може стати доленосним для багатьох жертв домашнього насильства, вважає екснардепка  та колишня очільниця гендерного напрямку у парламенті Ірина Суслова.

“Це рішення – перше в Україні і воно може стати доленосним для багатьох жертв домашнього насильства. Бо люди, які під загрозою бути жорстоко побитими чи навіть вбитими, захистили себе, заслуговують на справедливість. Було б добре, аби прецедент набув широкого розголосу і всі любителі рукоприкладства в сім’ї дізнались про це. Можливо, тоді б вони тричі задумались перед тим як піднімати руку на близьку людину. Бо беззахисна на перший погляд жертва, загнана в глухий кут, може вчинити відчайдушний спротив.А жінкам, які бачать, що партнер проявляє ознаки агресії, вкотре раджу не доводити проблему до крайнощів, а залишати цю людину, адже вона вас не варта!”, — написала Суслова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У парламенті ініціюватимуть запровадження суспільно корисних робіт як покарання за домашнє насильство

Нагадаємо, на початку карантину Повага писала, що Громадський Альянс “Політична дія жінок” разом з громадськими правозахисними та феміністичними організаціями звернувся до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова з вимогою посилити реагування поліції на випадки домашнього насильства протягом карантину, запровадженого через поширення COVID19.

9 квітня запрацював чат-бот для протидії домашньому насильству під час карантину

Схожі повідомлення

«Титан»: на перетині радикального фемінізму й соціокультурної провокації

Домагання у потягах: що пропонують активістки та на що готова «Укрзалізниця»?

#Майже_доросла: Що б я сказала собі в чотирнадцять?