Повага
Image default
Статтi

Американська поетеса Луїза Глюк отримала Нобелівську премію з літератури

Нобелівську премію з літератури у 2020 році отримала американська поетеса Луїза Глюк. Її відзначили “за її безпомилковий поетичний голос, який суворою красою підносить індивідуальне існування до масштабів всесвіту“.

Про це йдеться в повідомленні Нобелівського комітету.

Луїза Глюк народилася в 1943 році в Нью-Йорку і живе в Кембриджі, штат Массачусетс. Крім письменницької роботи, вона також викладає англійську мову в Єльському університеті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Жіноча література, якої ми не знали: шість історій про «анонімних» літераторок

Першу збірку поетеса видала понад пів століття тому та отримала за неї премію Американської академії поетів. Відтоді Глюк випустила близько 20 збірок поезій та прози, і отримала безліч відзнак за свою поетичну творчість. Зокрема, Пулітцерівську премію за збірку “Дикий ірис”.

“У своїй роботі Ґлюк зосередилася на висвітленні аспектів травми, бажання та природи. Досліджуючи ці широкі теми, її поезія стала відомою своїми відвертими виразами смутку та замкнутості. Критики також зосереджували увагу на її побудові поетичних персон та взаємозв’язку в її віршах між автобіографією та класичним міфом”, — йдеться у статті про Луїзу Глук на Вікіпедії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Мене звати Настасья, я тут із ідеями з України приїхала» — поетка та кліпмейкерка Мілевська

Нагадаємо, раніше Повага писала, що лауреатками Нобелівської премії з хімії стали французька мікробіологиня Еммануель Шарпантьє і американська біохімікиня Дженніфер Дудна.

Схожі записи

«Дякую за твій подвиг!»: Що чоловіки кажуть про дружин, які виїхали за кордон

Ірина Небесна

Ми не маємо жодного уявлення, скільки порушень прав жінок у ЗСУ — міністр оборони

Повага запрошує на тренінг: «Як комунікувати з медіа, аби тебе чули?»