Повага
  • Головна
  • Статтi
  • «Загроза для демографічної ситуації»: церква виступила проти реєстрованих цивільних партнерств
Статтi

«Загроза для демографічної ситуації»: церква виступила проти реєстрованих цивільних партнерств

Священнослужителі Православної церкви України виступили проти створення інституту реєстрованих цивільних партнерств, що передбачає законопроєкт № 9103, який подали до Верховної Ради на початку березня.

«Православна Церква України вважає закон категорично неприйнятним», — йдеться у заяві, опублікуваній на сайті ПЦУ.

Синод називає реєстровані цивільні партнерства такими, що «суперечать природному Богом встановленому закону, порушують норми Конституції України щодо визначення шлюбу як союзу одного чоловіка і однієї жінки».

На думку священнослужителів, законопроєкт «несе загрозу для суспільної моралі», зокрема для «фізичного та морального здоров’я дітей та їхнього права на виховання в сім’ї, що створена на підставі шлюбу чоловіка і жінки»

У ПЦУ також вважають, що ухвалення законопроєкту в результаті може погіршити демографічну ситуацію в Україні.

Читайте також: На часі: як війна актуалізувала питання легалізації одностатевих шлюбів

Петиція та законопроєкт

Нагадаємо, що раніше народна депутатка Інна Совсун подала законопроєкт про цивільні партнерства для реєстрації одностатевих шлюбів. 

У законопроєкті пропонують ввести поняття «реєстроване партнерство». Ідеться про добровільний сімейний союз двох повнолітніх осіб, однієї чи різних статей в основі якого лежить взаєморозуміння, взаємопідтримка, взаємні права та обов’язки. Реєстрованим партнерством можуть скористатися будь-хто: військові та цивільні, одностатеві та різностатеві пари.

Також на сайті президента зареєстрували петицію на підтримку законопроєкту № 9103. У тексті звернення нагадують, що одностатеві партнери наразі не можуть ухвалити рішення щодо лікування свого партнера чи партнерки, якщо він чи вона були поранені, або в гіршому випадку, якщо він чи вона загинули, не можуть розпоряджатися його чи її тілом, отримати спадок за пільговими умовами чи отримати соціальний захист із боку держави, як це передбачено для сімей військових чи постраждалих від війни.

Також наводяться дані соціологічного опитування National Democratic Institute та Київського міжнародного інституту соціології, відповідно до якого 56% українців підтримують запровадження цивільних партнерств для ЛГБТ+ людей, і лише 24% виступає проти.

У президента просять публічно підтримати запровадження одностатевих партнерств в Україні і всіляко сприяти та негайно підписати законопроєкт після його ухвалення.

Схожі записи

Я думаю, жінки та чоловіки мають грати в шахи на рівних — шахіст і тренер Володимир Баклан

Як «Феміністична майстерня» за рік провела близько 80 заходів на тему гендерної рівності

Позбавити жінку прав на себе — інструмент для утримування влади