Повага
  • Головна
  • Статтi
  • #РівноЗначимі — у Житомирі представили соціальний фотопроєкт
Статтi

#РівноЗначимі — у Житомирі представили соціальний фотопроєкт

У Житомирській міській раді відбулася презентація фотовиставки #РівноЗначимі. Організатори/ки соціального фотопроєкту хочуть підкреслити проблеми гендерних стереотипів в Житомирській області.

13 депутаток та депутатів місцевих рад міжпартійних депутатських груп Житомирської області взяли участь у фотопроєкті #РівноЗначимі. Фотограф – Леонід Шевчук.


«Вважаю наш фотопроєкт як ніколи актуальним, бо він додає видимості тим, хто працює над впровадженням рівних прав і можливостей жінок та чоловіків у громадах Житомирщини. До того ж, це ‒ інформаційна онлайн та офлайн кампанія протидії гендерним стереотипам, а серію презентацій в локальних громадах ми раді розпочинати саме в Житомирі», ‒ зазначила голова ГО «Інститут Креативних Інновацій», координаторка проєкту Інна Палько.

«Закінчується 2019, а ми ще досі у владі стереотипів: не жіноча справа, жінці тут не місце, місце жінки на кухні…! Це те, що не лише ображає, але і обурює… В Україні 54% населення жінки, то чому голос жінок не повинен бути представлений у політиці? Для себе я точно розумію, як зламати цей стереотип: сказати «так» політичній кар’єрі!», ‒  говорить депутатка Коростенської міської ради Леся Грищенко.

У свою чергу депутатка Житомирської міської ради Лариса Жигадло відзначає, щоуспішні жінки, які займаються бізнесом чи політикою і багато працюють, отримують чимало негативу через своє бажання бути самореалізованою та часто не мають підтримку партнера, потерпаючи від відсутності балансу дому та роботи. «Проте чомусь чоловіків не питають, як їм вдається поєднувати хатні та робочі  обов’язки… А це все знову ж таки стереотипи, що створюють поле для маніпуляцій щодо нерівного ставлення до жінок і чоловіків у політиці», ‒ говорить депутатка.

«Хто голосує за жінок? Питання, що часто є самоцензурою і зупиняє багатьох з нас, хто думає балотуватися. Проте, насправді, тільки 2% виборців зважають на стать людини, коли голосують, натомість більше уваги звертають на чесність кандидата чи кандидатки та саму програму», ‒ підкреслює голова депутатської групи з гендерних питань Червоненської селищної ради Ірина Журавель.

Далі соціальний фотопроєкт #РівноЗначимі вирушає на презентацію в інші громади області. Вже в лютому її планується презентувати в Коростенській міській раді.

Захід здійснюється завдяки щедрій підтримці британського народу через Департамент міжнародного розвитку Великої Британії в рамках Фонду розвитку ефективного врядування. Погляди організаторів не обов’язково відображають погляди Департаменту міжнародного розвитку або Уряду Її Величності.

Схожі записи

Європарламент схвалив резолюцію про право на безпечний аборт

Золота п’ятірка: найкращі фільми українських режисерок

Дмитро Десятерик

Гендерні підсумки 2020: чим запам’ятався цей рік?