Повага
Статтi

Мами з візочками, сидіть краще вдома

Начальник управління транспорту та зв’язку Луцької міської ради Віктор Кукішев  заявив, що водії маршруток можуть не зупинятися біля мам із нескладеними колясками.

Про це Кукішев сказав 16 травня під час засідання виконавчого комітету Луцької міської ради.Того дня обговорювали питання підняття вартості проїзду в маршрутках Луцька до 5 гривень.

Член виконавчого комітету Луцькради Ігор Муковоз зауважив, що бувають випадки, коли водії маршруток не зупиняються біля мам із колясками.

«Поясніть мені, будь ласка, що це відбувається, коли мама з дитиною стоїть на зупинці, проїжджає маршрутка й не зупинилася? Яку реакцію конкретно ви застосували?», – спитав він.

Начальник управління транспорту та зв’язку Луцькради Віктор Кукішев на це заявив, що водій правий у ситуації, якщо в мами возик не складений.

«Ми подаємо на підприємство для розгляду ці скарги і маємо право робити дисциплінарне застосування – тільки директор фірми, керівник підприємства… Є випадки, коли дійсно водій буває правий. Наприклад, коли  мама з возиком стоїть, возик не складений. Водій має вимагати, щоб возик був складений», – сказав Віктор Кукішев.

Депутатку Луцької міської ради Анну Мовяк, яка приходила на сесії Луцькради з кількамісячною дитиною, обурили слова начальника управління транспорту та зв’язку Луцької міської ради.

«Тобто виходить так: мами з візочками, сидіть краще вдома! А якщо хочете користуватися пасажирським транспортом – відрощуйте додаткові руки. Це моя реакція на коментар керівника управління транспорту щодо скарги члена виконкому на те, що водії не зупиняються мамам з дитячими візочками. Не уявляю, як, маючи дитину до року, складати дитячий візок і одночасно тримати дитину. Це очевидна дискримінація», – написала Анна Мовяк у соцмережі Facebook.

Депутатка додала, що у правилах надання послуг пасажирського автомобільного транспорту в п.6 чітко вказано, що транспорт, який використовується для перевезення пасажирів, повинен бути обладнаний місцями для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

А виконавчий комітет міської ради, як замовник послуг перевезення пасажирів, несе відповідальність за дотримання/за невиконання правил перевезення пасажирів згідно з законом.

На наступній сесії Луцької міської ради Анна Мовяк планує подати депутатський запит щодо компетентності й відповідності займаній посаді управління транспорту та зв’язку Луцькради Віктора Кукішева.

Адвокат, юрист Олег Огородник розповів, що це питання регулюється Правилами надання послуг пасажирського  автомобільного транспорту, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України ще від 18 лютого 1997 р. N 176  (із останніми змінами у 2018 році).

Юрист зауважив, що відповідно до Розділу 6 пункту 145 підпункту 9 “перевізник зобов’язаний організовувати проїзд пасажирів до місця призначення за маршрутом без додаткових фінансових витрат пасажирів, насамперед осіб з інвалідністю, громадян  похилого віку, вагітних жінок, пасажирів з дітьми дошкільного віку…”.

Також водію автобуса забороняється відмовляти пасажирам в обслуговуванні, крім випадків передбачених законодавством.

Лучанка Олена Яскорська-Шах, яка зараз проживає у Польщі, невдовзі приїде до Луцька знову в справах. Вона мама 5-місячного Ібрагіма. З коляскою їй доведеться випробовувати луцькі маршрутки. Їй висловлювання луцького посадовця теж не сподобались.

«Я пам’ятаю, як працівники «Богдана» обурилися, коли хотіли купити швейцарські автобуси. А в Європі вже років 20 низькопідлоговий транспорт зручний для мам і людей з інвалідністю. Коли низька підлога, можна при меншому стресі скласти візочок. Одна жінка в коментарях писала, що в Європі жінки ходять в слінгах, але хай візьме у слінг 8 кілограмову дитину, як у мене, сумку дитячу, і побачимо, як вона далеко зайде. Дитина в ній довго не вибуде. Мій малий 20 хвилин посидить, а потім крутиться. Коли тільки дитина народилася і важить 3 кг, то дійсно зручно. А що робити з річною дитиною?» – зазначила Олена Яскорська-Шах у коментарі Повазі.

Редакторка інтернет-видання «Таблоїд Волині», мама трьох дітей Ольга Магас  розповіла, що коли діти були маленькі, користувалися візочком, але тоді намагалася не їздити в маршрутках, а ходити пішки, або ж брати малюка у «кенгуру».

«Оскільки в мене між молодшими різниця всього лиш 10 місяців, то з часом без візочка ну ніяк не могли обійтися. Були випадки, коли водії під’їжджали до зупинки, а потім, ніби передумавши, рушали далі, навіть не відкривши двері. Звісно, я розумію, що візок у салоні автобуса – то трохи дискомфортно, але бувають випадки, коли без нього ну ніяк! І батьки мали б це розуміти, – сказала Ольга Магас, – Заява пана Кукішева – це повна маячня й вияв непрофесіоналізму. Робота водіїв, наголошую, що не всіх, далека від ідеалу. Вони і так поводять себе, як королі автостради, вирішуючи, кому зупинятися, а кому ні, з кого брати за проїзд, а з кого ні, хамлячи та порушуючи правила дорожнього руху. Хоча це й не дивно, якщо сам начальник дозволяє собі такі заяви… Хай спробує сам, тримаючи дитину в руках і торби в зубах, скласти той візок та запхнути його в автобус. Хотіла б це побачити!», – додала Ольга Магас.

Від авторки: На мою думку, посадовець не повинен вживати такі дискримінаційні висловлювання в сторону жінок чи чоловіків з дітьми та будь-кого іншого. Всі заслуговують на якісне надання послуг, незалежно від статі чи віку. Не можна обмежувати когось лише з власних переконань. Лучани та лучанки мають отримувати якісні послуги без хамства та зверхнього ставлення.

Мая Голуб

Схожі записи

Оксана Розумна: поезія дипломатії

15 проти 85 — українські онлайн-медіа стали менше цитувати жінок-експерток

Сексуальна об’єктивація чи рекламний хід — тест