Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Верховний суд Мексики визнав кримінальне покарання за аборт неконституційним
Статтi

Верховний суд Мексики визнав кримінальне покарання за аборт неконституційним

Верховний суд Мексики визнав, що кримінальне покарання за аборт є неконституційним.

Про це повідомляє CNN.

Неконституційним визнали закон, згідно з яким у мексиканському штаті Коауїла жінок за переривання вагітності могли ув’язнити на 3 роки або оштрафувати. Також могли покарати й лікаря чи лікарку, які робили таку процедуру.

Тепер у штаті для людей, які добровільно вирішують перервати вагітність, скасували загрозу тюремного ув’язнення.

«Я проти стигматизації тих, хто ухвалює рішення зробити аборт. На мою думку, на це важко наважитися через моральні та соціальні тягарі. Тому ухвалення рішення не має обтяжуватися ще й законом. Ніхто не вагітніє, наперед думаючи про те, щоб потім зробити аборт», — сказала суддя Верховного суду Ана Маргарита Ріос Фарджат, одна з трьох жінок серед 11 суддів суду.

Нагадаємо, згідно з даними ВООЗ у 2015-2019 роках у світі щорічно відбувалися 73,3 мільйона небезпечних, нелегальних абортів. 4.7% – 13.2% смертей матерів — через небезпечні аборти. З ускладненнями після нелегальних абортів до лікарень щороку потрапляли близько 7 мільйонів жінок.

Водночас Всеукраїнська рада церков і релігійних організацій та члени міжфракційного депутатського об’єднання «Цінності. Гідність. Родина» хочуть внести на розгляд парламенту законопроєкт, який дозволив би медичному персоналу відмовлятися від участі в перериванні вагітності з міркувань совісті.

Але юристка та членкиня Асоціації жінок-юристок України «ЮрФем» Катерина Шуневич наголошує: релігійні чи етичні міркування не повинні впливати на професійну діяльність.

Наприкінці червня 2021 року Європарламент схвалив резолюцію, котра рекомендує забезпечити право на легальний та безпечний аборт у 27 країнах ЄС. Прихильники документа вважають, що зміцнення права на сексуальне і репродуктивне здоров’я забезпечує рівністю та підсилює демократичні права людини.

Правозахисниці та правозахисники заявляють, що в останні роки на права жінок в Європі чинився тиск. Особливо в Польщі, консервативний уряд якої фактично запровадив заборону на аборти.

Доступ до абортів — один з важливих елементів забезпечення права на захист репродуктивного здоров’я жінки, зазначає Всесвітня організація охорони здоров’я.

Схожі записи

Як дати поштовх кращим жіночим ініціативам? — проект «Woman to Woman»

«Вважається, що ти маєш бути бородатою та брудною», — Ірина Галай, перша українка на Евересті

«Інститут театру — це інститут насильства»: акторки та режисерки про сексизм і харасмент