Повага
Статтi

10 фільмів про гендерну рівність

У добірці фільмів від WoMo історії, як сильні жінки відстоювали свої права бути нарівні з чоловіками. Хтось волею долі, а хтось через внутрішнє бажання довести, що кожна людина має право голосу і має бути почута.

Норма Рей (1979)

Норма Рей

Це сильна і життєва драма 1979 року. З ранку до ночі героїні фільму працюють на текстильній фабриці в нестерпних умовах і отримують за це копійки, на них усім начхати, крім такої ж робітниці на ім’я Норма Рей. Їй і самій непросто, адже вона має двох дітей, яких треба годувати. Але вона розв’язує відчайдушну боротьбу за свої права попри свавілля власників підприємства. За виконання ролі актриса Саллі Філд була удостоєна «Оскара», «Золотого глобуса» та «Пальмової гілки».

Єнтл (1983)

Єнтл Барбара Стейзанд

Події відбуваються у Східній Європі на початку XX століття. Головна героїня — розумна єврейська дівчинка (Барбра Стрейзанд), яка мріє уникнути заміжжя, дітей і обов’язків по господарству. Вона хоче вступити до університету і присвятити себе науці, що на початку століття серед жителів східної Європи вважалося прерогативою чоловіків. Позбувшись кіс, начепивши окуляри й переодягнувшись у чоловіче вбрання, вона тікає з рідного села і вступає до привілейованого чоловічого навчального закладу.


Читайте також: Чудова сімка: найкращі фільми жіночої режисури у 2020 році


Солдат Джейн (1997)

Без цього фільму цей список точно був би неповним. Лейтенант Джордан О`Ніл (Демі Мур) — смілива, сильна та честолюбна. Вона готова жити з натовпом накачаних бійців, пройти всі випробування елітної військової підготовки і довести протилежній статі, що жінки здатні носити замість витончених туфель важкі чоботи, бронежилет та автомат із запасним магазином.

Ангели із залізними щелепами (2004)

Ангели із залізними щелепами

Фільм про революційну боротьбу жінок за ухвалення першої поправки до Конституції США. Це реальна історія активістки Еліс Пол, яку на екрані втілила Гіларі Свенк. За право голосу для кожної мешканки Сполучених Штатів лідерки руху не лише ризикували втратити свободу, а й піддавали своє життя смертельному ризику.

Північна країна (2005)

Північна країна

1980-ті. Після того, як розпався її шлюб, головна героїня Джозі Еймс у пошуках роботи повертається до свого рідного міста у Північній Міннесоті. Їй треба годувати двох дітей. І щоб забезпечити їх, вона змушена влаштуватися на шахту, де трудяться практично всі місцеві чоловіки, у тому числі її батько. Виявившись однією з небагатьох жінок, які працюють на шахті, Джозі доводиться не лише важко працювати, а й зіткнутися з негативним ставленням чоловіків. «Північна країна» — фільм, заснований на реальних подіях, що зачіпає історію про першу справу про сексуальне домагання.


Читайте також: Серіали про сильних жінок: 10 фільмів, які є сенс переглянути


Посмішка Мони Лізи (2003)

Посмішка Мони Лізи

Картину з Джулією Робертс ми не раз згадували у наших кінодобірках. Не обійдемо стороною і цього разу, адже весь сюжет фільму крутитиметься навколо прав жінок, права робити той вибір, який бажаєш ти сама, а не те, що диктує суспільство. Нова вчителька Кетрін Вотсон у жіночому коледжі через свої уроки мистецтва намагається допомогти своїм ученицям йти в ногу з часом, донести думку, що жінка має бути незалежною та мати вищу освіту. Але звикнути до цієї думки ученицям було нелегко, адже все життя вони лише те й робили, що мріяли про заміжжя.

Без істерики (2010)

Без істерики

Випускник медичної школи Мортімер Гренвіль влаштовується на роботу до кабінету доктора Далрімпла, який славиться на весь вікторіанський Лондон унікальним методом лікування «істерії» за допомогою інтимного масажу. Попри те, що фільм можна назвати комедійним, таки порушуються в ньому й гендерні проблеми. Будь-яке відхилення від «норми» у поведінці жінки на той час вважалося ознаками істерії й підлягало лікуванню. Жінка розглядалася лише як машина для народження дітей і як приємна та мила істота для розваги чи для інтер’єру. Але не всі жінки були готові миритися з такою долею.

Клуб дружин астронавтів (2015)

Клуб дружин астронавтів

Серіал «Клуб дружин астронавтів» торкається схожої теми. 1960-ті. Епоха підкорення космосу. Усі чоловіки мріяли стати астронавтами, а дівчата — бути їхніми дружинами. Проте все не так просто, враховуючи, що характери у героїнь різні й не кожна готова залишатися в тіні чоловіка. Хтось сама мріяла полетіти в космос і робила для цього все можливе, а хтось бачила в собі талант письменниці та помічника політика, і домашні пироги до цих планів точно не входили.

Суфражистка (2015)

Дія картини, головні ролі в якій виконали Гелена Бонем Картер, Кері Малліган та Меріл Стріп, розгортається в Лондоні кінця XIX – епіцентрі тогочасного феміністичного руху. Жінки з різних верств суспільства роблять перші кроки за рівноправність, ризикуючи як своїм соціальним становищем, так і життям.

Пожежники Чикаго (2012-2024)

Chicago Fire

Дія цього серіалу, як можна здогадатися за назвою, розгортається в Чикаго. Кожна серія показує, наскільки небезпечним і непередбачуваним є життя пожежників і рятувальників, більшість яких — чоловіки. Однак одна з головних героїнь, парамедик Габріелла Доусон, доводить, що і жінка за величезного бажання здатна стати пожежницею, яка рятує чужі життя.

Схожі записи

Баба Охрім

Кампанія рожевої стрічки або привернення уваги до раку молочної залози

Раніше жінок не брали: як Анастасія Мазуркова почала працювати машиністкою в харківському метро