Повага
Image default
Статтi

“Жінки і COVID-19: потреби і виклики”: опитування

У межах кампанії “Жінки проти пандемії” ZMINA запускає соціальне опитування “Жінки і COVID-19: потреби і виклики”.

Мета опитування – з’ясувати, як карантин позначився на житті українських жінок, а також зрозуміти, що їх хвилює і якої інформації чи підтримки бракує.

Долучитися до опитування запрошують жінок від 18 років, які проживають в Україні.

Заповнити анкету за посиланням. 

Кампанія “Жінки проти пандемії” покликана зберегти здобутки в боротьбі за права жінок, знизити рівень тривожності й напруги, спричинений поширенням коронавірусу та карантином, а також розповісти про пов’язані з пандемією проблеми жінок із вразливих груп.

Йдеться, зокрема, про підвищення рівня домашнього та сексуального насильства щодо жінок, навантаження на них із догляду за дітьми, батьками, побуту тощо.

“Цією кампанією ми хочемо показати, що кожний досвід кожної жінки – цінний. Ми також закликаємо чоловіків розділити із дружиною, партнеркою хатні обов’язки, якісніше проводити час із дітьми. Жінок – більше дбати про себе. В умовах пандемії нам усім – і жінкам, і чоловікам – варто об’єднувати зусилля задля збереження рівності наших прав”, – говорить координаторка кампанії, журналістка Центру прав людини ZMINA Ірина Виртосу.

Нагадаємо, раніше Повага писала, що Громадський Альянс “Політична дія жінок” разом з громадськими правозахисними та феміністичними організаціями звернувся до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова з вимогою посилити реагування поліції на випадки домашнього насильства протягом карантину, запровадженого через поширення COVID19.

За інформацією Альянсу, жінки, які звертаються за допомогою до громадських організацій, повідомляють, що поліцейські, які приїжджають на виклики, часто схиляють жінок не писати заяви про насильство, відмовляються виносити термінові заборонні приписи, пояснюючи це карантином, а також вимикають нагрудні відеореєстратори під час спілкування.

Через це представники Альянсу припускають, що Нацполіція умисне викривлює чи замовчує інформацію щодо статистики із випадками домашнього насильства.

9 квітня запрацював чат-бот для протидії домашньому насильству під час карантину

Схожі записи

Відомі чоловіки, які підтримують гендерну рівність

«Супер-мама» – роль, вигідна державі, не завжди корисна для дитини і часто шкідлива для самої матері

Убивство аб’юзера в Дніпрі: проти Марини Полях подав позов батько кривдника