Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Зґвалтування школярки вчителем: поліція радила «зіграти весілля»
Статтi

Зґвалтування школярки вчителем: поліція радила «зіграти весілля»

Поліція Кривого Рогу розпочала слідчі дії за заявою про зґвалтування школярки вчителем на випускному, повідомляє Громадське радіо.

Правоохоронці радили «зіграти весілля», коли дівчина вперше до них звернулася, розповідає у Facebook журналістка Альона Вишницька.

«Чесно — я не знаю, звідки брати сили й віру. Північ, суботній літній вечір. Друг просить передзвонити — каже, що вчора його сестру зґвалтував на шкільному випускному її вчитель», — написала вона.

Випускний святкували 18 червня. Після допису журналістці почали писати повідомлення з підтримкою.

«Розповідали, як пережили зґвалтування, і досі не навчились з цим жити. І що навчились теж. Усі ці люди дали незнайомій їм дівчинці зрозуміти, що вона не одна, і тому можна боятись менше. Вона подала заяву і пройшла низку процедур для фіксації злочину. Вона сильна, і сильною бути трошки легше, коли поруч підтримка», — каже Вишницька.

Інспекторка з комунікацій Криворізького районного управління поліції Оксана Лєсонєна сказала Громадському радіо, що нічого не знає про поради побратися з кривдником. Але 20 червня заяву таки зареєстрували. Зараз тривають слідчі дії.

Читайте також: «Мовчала, бо вважала, що сама винна»: Історія дівчини, яка пережила зґвалтування

Справу відкрили за 152 статтею Кримінального кодексу України. Зґвалтування неповнолітньої за цією статтею карається позбавленням волі на термін від 7 до 12 років.

Родина знайшла адвоката в справі. Правозахисник порадив родині поки не давати коментарів. Також кілька людей зголосилися допомогти з психологічною підтримкою.

Зґвалтування як ґендерно зумовлене насильство

Механізми протидії ґендерно зумовленому насильству закладені, зокрема, у Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами (Стамбульській конвенції). Генпрокурорка України Ірина Венедіктова підтримала ратифікацію Стамбульської конвенції. За словами Венедіктової, Офіс генпрокурора розробив дорожню карту для пришвидшення ратифікації.

Україна підписала Стамбульську конвенцію ще 11 листопада 2011 року, однак досі не ратифікувала її. У суспільстві точаться дискусії. Зокрема, через позицію Ради церков та консервативних рухів, які вбачають у слові «гендер» «пропаганду гомосексуалізму».

Ґендерно зумовлене насильство — це насильство, яке вчиняється до осіб через їхню стать або стосується переважно осіб певної статі. Це крайній вияв дискримінації за ознакою статі, жертвами якого найчастіше стають жінки. Ґендерно зумовлене насильство часто приховується через звинувачення постраждалої та безкарність злочинців.

Схожі записи

Правозахисні жіночі організації вимагають поліцію посилити реагування на домашнє насильство під час карантину

Не пускав жінок у потяг: воячка розповіла про сексизм в Укрзалізниці

Уривок із книжки блогерки Bad Mama «Розлучись без страху»