Повага
Image default
Статтi

Згода на секс і Конституція: У Києві провели феміністичний флешмоб

У Києві 28 червня пройшла феміністична акція, покликана привернути увагу до питання згоди на секс. На 25-ту річницю Конституції України активістки повісили на Мосту закоханих у Києві 25 рожевих сердець із гаслами, які закликають отримувати справжню згоду на секс, а не робити це під тиском, погрозами чи за гроші.

Любов – не товар для продажу

Міст закоханих, Київ, 28 червня 2021 року. Флешмоб про згоду на секс до 25-ї річниці Конституції України
Флешмоб до 25-ї річниці Конституції України

Учасниці звернули увагу, що Основний закон України визнає недоторканність і безпеку, честь і гідність людини найвищою соціальною цінністю в Україні. Разом з тим, міфи про «подружній обов’язок» і «право на секс» залишаються досить поширеними, незважаючи на положення законів, конвенцій чи роз’яснення експертної спільноти.

«Коли дорослі вчать рахувати найменших дітей, то кажуть, що 2+2=4. Чому ж тоді, коли мова йде про положення Конституції та інших норм, особливо в темі прав жінок, багато дорослих не можуть навіть додати 1+1 і зрозуміти, що секс без добровільної згоди = зґвалтуванню», – зазначають організаторки флешмобу.

Міст кохання, Київ, 28 червня 2021 року. Флешмоб про згоду на секс до 25-ї річниці Конституції України
Акція проходила на Мосту закоханих у Києві

Важливим елементом акції стало чітке визначення проституції як порушення прав людини, оскільки саме так її визначено в обов’язкових для виконання Україною Конвенціях ООН та у Резолюціях Європарламенту, Ради Європи, які вимагають встановити покарання для покупців проституції.

«Любов – не товар для продажу, а ті, хто втягують жінок і дівчат у проституцію та користуються проституцією – заслуговують на покарання», – говорить ідейна вдохновителька акції,юристка Наталя Семчук.

Отримай справжню згоду

Олена Зайцева на Мосту кохання, Київ, 28 червня 2021 року. Флешмоб про згоду на секс до 25-ї річниці Конституції України
Олена Зайцева

«Якщо політик платить виборцям, щоб за нього проголосували, то всі розуміють, що це незаконно, що це підміна справжньої згоди. Час зрозуміти, що коли хтось тисне на людину або платить їй, щоб вона дала «згоду» на сексуальні стосунки, – це те саме порушення закону, але з гіршими наслідками», – заявила одна з організаторок акції Олена Зайцева.

Жінка прикрашає Міст кохання, Київ, 28 червня 2021 року. Флешмоб про згоду на секс до 25-ї річниці Конституції України
Міст кохання, Київ, 28 червня 2021 року. Флешмоб про згоду на секс до 25-ї річниці Конституції України
Жінка прикрашає Міст кохання, Київ, 28 червня 2021 року. Флешмоб про згоду на секс до 25-ї річниці Конституції України
Жінка прикрашає Міст кохання, Київ, 28 червня 2021 року. Флешмоб про згоду на секс до 25-ї річниці Конституції України

Флешмоб провела освітня феміністична група «Резистанта», яка існує в Україні з 2017 року і систематично привертає увагу суспільства та представників влади до питань прав жінок.

Нагадаємо, що з 2018 року законодавство України перестало визначати згвалтування через застосування фізичної сили, погроз чи безпорадного стану і зробило наявність добровільної згоди визначальною. Такий підхід повністю відповідає міжнародним нормам, які також визначають проституцію несумісною з гідністю і цінністю людської особи, яка загрожує добробуту людини, сім’ї і суспільства, оскільки добровільна згода на сексуальні стосунки не може бути отримана під тиском або куплена.

Фото надані організаторками флешмобу

Схожі записи

«Не сексист» – етична комісія визнала невинним професора Білобривку

Зоя Мельник: дискримінаційні заяви можна почути від пенсіонерів МВС, у патрульній поліції такого майже немає

У Польщі працює новинна редакція, куди беруть тільки жінок