Повага
  • Головна
  • Статтi
  • «З візками не можна»: батьки подали колективний позов проти лікарень, суд відмовив
Статтi

«З візками не можна»: батьки подали колективний позов проти лікарень, суд відмовив

Окружний адміністративний суд відмовив у позові батькам, які просили визнати неправомірними дії кількох лікарень Києва, що забороняють заходити на територію амбулаторій з візочками.

Відповідне рішення суду опубліковане на сайті державного реєстру. Повага розбиралася у проблемі.

Зокрема, батьки просили суд визнати протиправними дії трьох Центрів первинної медико-санітарної допомоги столиці: №2 в Голосіївському районі, №1 у Святошинському районі та №2 в Дарницькому районі.

Також позивачі просили зобов’язати згадані медичні заклади облаштувати майданчиками для дитячих візочків.

Як повідомила у Facebook юристка позивачів Юлія Науменко, зараз вони готують апеляцію на рішення суду.

“В більшість амбулаторій немає місця для колясок навіть перед приміщенням, а облаштування колясочної всередині ці заклади взагалі не розглядають за можливе”, – написала юристка.

Вона розповіла, що раніше позивачі зверталися до Міністерства охорони здоров’я, які є відповідачами, і там підтримали позов.

“Суд не задовольнив позов, адже не вважає, що є докази порушення прав, що фото оголошення, яке висить на дверях амбулаторії, не може бути доказом. Якщо коротко, то позиція суду така, що за документами майданчики для візочків є, офіційної постанови з забороною нема, а отже все і так ок”, – повідомляє громадська організація Social Action Centre, яка сприяла батькам у подачі позову.

Що сталось? В деяких амбулаторіях Києва заборонили вхід до будівлі разом з візочками. В таких випадках мають бути…

Опубліковано Social Action Centre Четвер, 27 вересня 2018 р.

Згадані приміщення медичних закладів у власності Київської міської ради. Тому, за словами гендерної експертки Української гельсінської спілки з прав людини Тамари Марценюк, вважаються публічним простором.

“Лікарня – це публічний простір, яка розрахована, в принципі, на різні категорії громадян, в тому числі маломобільні групи. А це батьки з дітьми з колясками, люди з інвалідністю. Вони мають можливість пересуватися в публічному просторі, особливо, якщо цей простір створений за бюджетні кошти”, – розповіла Повазі Тамара Марценюк. Вона зазначила, що такі дії лікарень загалом обмежують права громадян.

На думку голови Асоціації жінок-юристок України “ЮрФем” Христини Кіт, “адміністрація медичного закладу повинна нести відповідальність за дискримінаційні дії чи бездіяльність, які мають місце у приміщенні закладу”.

“Навіть якщо адміністрація медичного закладу не приймала відповідного рішення, вони повинні нести відповідальність за не вжиття заходів щодо недопущення подібних оголошень”, – сказала Христина Кіт.

За словами адвокатки, заборона заходити у приміщення медичного закладу разом із дитячими візочками є дискримінацією за ознакою материнства, батьківства чи наявності дітей, а також дискримінацією самих дітей.

“Коли медична установа забороняє особам із дітьми заходити у приміщення з дитячим візочком, це обмеження права на користування медичними послугами, права на отримання медичної допомоги”, – каже Христина Кіт.

Адвокатка додає, що медичні заклади повинні створювати можливість користування їхніми послугами для людей із візочками, створивши місця для візочків на першому поверсі закладу.

Наталія Роп

Схожі записи

Военные корреспонденты: женщины, чье место на войне

Шахтарки Донеччини: як жінки працюють під землею

Феміністки