Повага
Image default
Статтi

«Є жіночка»: секретар РНБО вдався до сексизму

Сексистським «жіночка» схарактеризував олігархиню секретар Ради безпеки та оборони Олексій Данілов.

Вдався до сексизму Данілов під час спілкування з журналістами на форумі Ялтинська європейська стратегія, передають «Факти».

«Олігархи в Україні — це на перший час чоловіча справа, але вже є одна жіночка», — сказав секретар РНБО.

Він не уточнив, про кого саме йдеться. Лише відзначив пізніше, що «вона не одна».

Мовні штампи «жіночка», «панночка» та «прекрасна стать» знецінюють жінку, незалежно від її професії чи зайнятості. Найкраще вживати нейтральні слова «жінка» або «чоловік».

«Якщо хочеться вжити слово «жіночка», варто зробити дуже просту річ: перевірити, чи доречно звучить схоже слово щодо чоловіків. Тобто «чоловічки» чи «мужчинки». Якщо звучить не дуже – слово варто замінити», — радить журналістка, ведуча, перекладачка, літературознавиця та громадська діячка Ірина Славінська.

Читайте більше: Як пройти гендерний моніторинг контенту? Чекліст для медіа

Нагадаємо, раніше у сексистський скандал втрапив міський голова Львова Андрій Садовий.

«Дівчата, ну не сваріться», — звернувся він до колежанок під час засідання комітету міськради.

А перед цим до «доброзичливого сексизму» вдався міський голова Дніпра Борис Філатов. Захищаючи легкоатлетку Ярославу Магучіх у себе на сторінці у Facebook, він назвав спортсменку «зовсім дитиною», «дівчинкою».

Сексизм — це упередження або дискримінація людей через їхню стать (чи гендер), підсилення гендерних стереотипів.

Доброзичливий сексизм — це один із різновидів сексизму, який дискредитує жінок, але в такій собі завуальованій формі (його навіть можна сплутати з компліментами). Це пасажі про те, що жінки слабші, їх потрібно захищати. Вони «дівчатка», «жіночки», «ніжні красуні», їм «треба народжувати дітей», а не перейматися кар’єрою. Подібні висловлювання з уст високопосадовця знецінюють досвід жінки, зміщують фокус із її досягнень, нівелюють її здобутки.  

Схожі записи

Фемінітиви у словниках були ще у 16 столітті, куди вони поділись?

Гендерний баланс у медіа: лише 16% матеріалів містять коментарі експерток

Тетяна Трофименко: «Культивувати істеричний тип письма як специфічно жіночий – те саме, що розповідати анекдоти про блондинок»