Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Висміяти сексизм: 5 стендаперок, які жартами руйнують стереотипи
Статтi

Висміяти сексизм: 5 стендаперок, які жартами руйнують стереотипи

«А скільки потрібно блондинок, щоб вкрутити лампочку?». Досить довго чоловіки використовували та й досі подекуди використовують подібні сексистські жарти. Що ж, а скільки потрібно жінок у стендапі, аби перемогти стереотипи? Ми не будемо зазіхати на точну кількість, проте підготували для вас п’ятірку чудових комедіанток, які висміюють сексизм.

Джоан Ріверз

Ця жінка почала свою кар’єру ще у далеких 1960-тих роках. Джоан Ріверз стала першою жінкою-ведучою нічного ток-шоу. Згодом вона отримала власний проєкт «Шоу Джоан Ріверз». Вона жартувала про гендерні стереотипи, заміжжя та упереджене ставлення до жінок. Джоан Ріверз була однією з перших жінок у стендапі та на телебаченні. Можна сказати, що вона одна з перших розбила скляну стелю й довела усім, що гумор — це чудовий засіб боротьби із сексизмом. Тож, коли вам хтось говоритиме, що жінок у гуморі не було й немає, то радо натякніть їм на Джоан Ріверз. 

Кому дивитись виступи Джоан: загалом усім. Точно варто знати, хто серед перших отримав можливість представляти жіночий досвід у формі стендапу на телебаченні.

«Припустімо, що ви жінка і в тридцять років досі не вийшли заміж. Все, ви стара діва. Чоловік, йому дев’яносто. Він досі не одружений. Це вигідна партія».

Виступ Джоан можна переглянути ось тут.

Джен Кіркман

Акторка, стендаперка, комедіантка та подкастерка. Джен Кіркман розлучена, але не має дітей. «Ти не боїшся, що помреш в самотності?» — питали й питають досі її близькі, знайомі та навіть незнайомі люди. Виступи Джен — це монологи жінки, якій набридло, що в суспільстві досі оцінюють материнство як єдине чи головне призначення жінки. Вона жартує про розлучення, відсутність дітей та знайомства в барах.

Кому дивитись виступи Джен: тим, кому також набридли закиди родичів про заміжжя та створення сім’ї.

«Я помру в самотності. І це о’кей».

Виступи Джен тут.

Алі Вонг

Акторка, сценаристка та стендаперка. Алі — донька американця китайського походження та в’єтнамки. З дитинства вона виховувалась у китайських традиціях. Коли Алі вийшла заміж та завагітніла, то вона зіштовхнулась з високими вимогами суспільства до ролі матері. Тож саме це стало основою її виступу «Така собі жінка» на Netflix. Алі Вонг жартує про расові упередження та про застарілі стереотипи щодо жінок, які нам диктує суспільство.

Кому дивитись виступи Алі: тим, кому також набридли закиди про «хто тебе візьме заміж?», «як з тобою живе чоловік?», та «ти взагалі все робиш неправильно».

«Багато людей цікавляться тим, як мені вдається балансувати між сім’єю та роботою. Знаєте, чоловіки ніколи цього не запитують. Тому що вони балансують».

Виступ Алі можна переглянути ось тут

Марія Бемфорд

Для того аби жартувати про сімейні травми та депресію, потрібно бути дуже відважною. Повірте, у Марії Бемфорд відваги вдосталь. Вона не соромиться говорити про сімейні негаразди, про власні травми та проблеми. Марія оголює їх та вчить нас сміятись та не соромитись цього. Окрім того, вона виступає в стилі сюрреалізму, де вражає ще й своєю акторською майстерністю.

Кому дивитись виступи Марії: тим, хто має подібні проблеми та травми. Її стендапи — це години рефлексії та сміху.

«Є три способи привести себе у форму до літа. Перший — менше їсти, другий — більше займатись спортом. Третій…. А про що я говорила? Я зараз надто голодна».

Виступ Марії Бемфорд можна переглянути тут

Леслі Джонс

Leslie Jones Returns to Twitter After Receiving Racist Messages - ABC News

Кар’єра Леслі Джонс — це приклад сили та наполегливості. Адже її перші спроби у стендапі були провальними, їй навіть довелось взяти трирічну перерву. Проте Леслі не з тих, хто здається. Вона продовжувала працювати над собою і стала шостою темношкірою сценаристкою в історії шоу «Saturday night live». Леслі Джонс жартує про расову упередженість та перешкоди в побудові успішної кар’єри. А ще вона дуже ексцентрична та запалює глядачів навіть по той бік екрану. 

Кому дивитись виступи Леслі: тим, хто стикався з расовою упередженістю, відчував, як впливають стереотипи, зіштовхувався з перешкодами на кар’єрному шляху. 

«Погляньте на мене: я зараз без пари. Але в часи рабства я не мала б можливості бути самотньою. Мене разом з братом просто прив’язали б до дерева. І кожні дев’ять місяців я народжувала дітей у кутку».

Виступ Леслі Джонс можна переглянути тут

Жінок у стендапі набагато більше. Закликаємо вас пізнавати ще. Адже сміятись — це перемагати, тож нумо використовувати сміх як один із засобів боротьби зі сексизмом.

Анастасія Рудюк

Схожі записи

Чи йдуть жінки в Парламент-2014? Огляд списків ВО «Батьківщина» та партії «Сильна Україна»

У Києві суд оштрафував чоловіка, який без дозволу торкався до жінки в метро

«Жінки мають займатися більш ніжними речами»: експрезидент «Спартака» про українську арбітриню Монзуль