Повага
  • Головна
  • Статтi
  • «Видимі»: як українці й українки долають стереотипи та наближають перемогу
Статтi

«Видимі»: як українці й українки долають стереотипи та наближають перемогу

«Видимі»

«Видимі» — це проєкт про українців та українок, які у свій спосіб наближають нашу перемогу та борються за рівність і права людини в демократичній Україні.

Документальний проєкт створила творча команда Cofounder, а реалізовує його Національний Демократичний Інститут разом із партнерами Суспільного Мовлення та BBC Media Action.

Проєкт складається із десяти коротких відеоісторій про яскравих, активних людей, які своїми зусиллями допомагають іншим та наближають перемогу. А також долають стереотипи та дискримінацію. Вони наполегливо працюють, займаються волонтерством, борються, досягають цілей, залишаючись справжніми. Кожен і кожна з них по-своєму знаходить спосіб жити повноцінним життям і підтримувати інших.

Історії та перемоги

Аліна Кравченко родом із Донецька. Війна увірвалась у її життя танками на вулицях рідного міста. Дівчина захоплювалася фентезі та створювала обладунки для реконструкції середньовічних битв. З початком великої війни Аліна стала шити військове приладдя для воїнів ЗСУ. Більше про долю Аліни — у відео.

Влад і Павло служать у ЗСУ. До війни у Влада була своя кейтерингова служба, тепер він готує для побратимів на фронті. З Павлом вони познайомилися через сайт знайомств, а невдовзі заручились. Хлопці хочуть офіційно зареєструвати свій шлюб і мріють про дітей. Як вони долають труднощі на шляху до мрії – у відео.

Читайте також: На часі: як війна актуалізувала питання легалізації одностатевих шлюбів

Леся Лаврєнова з 12 років відчувала себе не у своєму тілі. Вона пішла служити у військо в надії, що це допоможе їй прийняти свою біологічну стать. Але виявилося, що це неможливо. Як військова Леся Лаврєнова наважилась на зміну статі й чому це важливо – у відео.

Читайте також: У Міноборони відреагували на цькування нової спікерки ЗСУ Сари Ештон

Оксана не переймається тим, аби відповідати традиційним гендерним стереотипам. Військова Збройних Сил України, з початком повномасштабного вторгнення вона продовжила службу, в той час як її чоловік взяв на себе зобов’язання врятувати п’ятьох їхніх дітей. Як Оксана справляється з викликами військовослужбовиці і матері — у відео.

Марія розпізнала свою сексуальну орієнтацію не одразу. Вона вже була заручена з хлопцем, коли зрозуміла свою нову грань. Після сеансів психотерапії Марія усвідомила, чому вона виходила на підтримку ЛГБТІК+ спільноти на Марші рівності, і що любити людину своєї статі — це нормально. Про шлях Марії від мовчазної сором’язливості до написання законопроєкту про цивільні партнерства в команді народної депутатки Інни Совсун — у відео.

Усі історії можна переглянути в YouTube.

Схожі записи

«Генерація Ніки»: в Харкові заснували премію на честь Вероніки Кожушко

Як розпізнати тирана або аб’юзера у стосунках

Клаудія Голдін отримала Нобелівську премію за дослідження про роль жінок на ринку праці