Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Впровадження гендерної політики дуже небезпечне для нашої країни — Турчинова
Статтi

Впровадження гендерної політики дуже небезпечне для нашої країни — Турчинова

Гаряча суспільна дискусія розпочалась після того, як деканка університету Драгоманова, дружина секретаря РНБО Ганна Турчинова опублікувала колонку “Гомодиктатура. Частина 1. Як розбещувати дітей”, в якій засудила зміни у шкільних підручниках, що стосувалися уникнення дискримінації за сімейним станом та статтю.

Громадське опублікувало інтерв’ю, де Турчинова зокрема заявила, що слово “гендер” (термін, який означає соціальну стать людини, ред.) — це синонім слова “секс”, ЛГБТ “потрібна нова кров і плоть”, а “Нові підручники можуть змінити сексуальну орієнтацію дитини”.

Правозахисники зауважили, що висловлювання Турчинової мають антинауковий, дискримінаційний та гомофобний характер. Вони наголошують, що ситуація, коли декан університету, який готує спеціалістів для роботи в освітніх закладах, дозволяє собі подібні висловлювання, є неприпустимою, повідомляє Центр інформації про права людини.

Як результат, звільнити деканку Національного педагогічного університету Ганну Турчинову за антиконституційні, гомофобні та дискримінаційні висловлювання вимагають близько десяти правозахисних організацій.

Що ж не так з експертизою шкільних підручників, яку декілька років тому започаткувало Міністерство освіти і науки. Експертиза стосується різних проявів дискримінації та упереджень. Здавалося, ініціатива необхідна. Навіщо? Про це у студії радіо «Культура» напередодні дискутували Урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко та деканка університету Драгоманова Ганна Турчинова.

Катерина Левченко підкреслює, що регулярно дивилась на шкільні підручники, оскільки тільки минулого року її молодша дитина закінчила школу: “Я пам’ятаю чимало випадків такої інформації, яка мене дивувала в сучасній цивілізованій українській школі. Це було приниження певних груп осіб”.

“Однак, і це має бути добре відомо пані Анні Турчиновій, яка керує природничим факультетом, що еволюція – це не тільки стан розвитку природи, це також стан розвитку суспільства”, – додає Катерина Левченко.

На думку Урядової повноваженої, раніше суспільство допускало існування рабів чи кріпаків, тілесні покарання, публічні страти, побиття камінням або застосування тілесних покарань в школі до дітей. Однак сьогодні суспільство не толерує такі речі і вважає їх не тільки дискримінаційними, але й злочинними, а також такими, що порушують людську гідність.

Одним із прикладів, дискримінації в українському підручнику Катерина Левченко наводить вірш у гумористичному стилі: “Вдарив батько осереддя хлопчика малого, той поплакав, переплакав та й питає в нього: Тебе, тато, бив твій тато? – Бив, та ще й не мало. – Ну а татка твого татка били? – Теж перепадало. І сказало хлопченятко, заломивши ручки, – Тепер ясно звідки в тебе хуліганські штучки”.

Урядова уповноважена звертає увагу, що таких віршів не має бути в українських підручниках, і на це вказала саме антидискримінаційна експертиза.

“Я, будучи Урядовою уповноваженою з питань гендерної політики, підтримую антидискримінаційну експертизу підручників, що проводиться зараз Міністерство освіти, оскільки вона робить наші підручники сучасними, виховує в дітях дуже важливі риси, які притаманні відкритому суспільству. Йдеться про вміння комунікувати, не застосовувати насильство, мирного вирішення конфліктів”, – наголосила Катерина Левченко в розмові.

Дискусія на радіо закінчилася словами Ганни Турчинової:

Міністерство освіти має виставляти у відкритий доступ усі підручники, які вони планують надрукувати для дітей. Це буде справедливо, тому що коли ви йдете на захист дисертації, ви повинні за місяць виставити все це в Інтернеті, а також в друкованому вигляді в бібліотеці. Люди мають бачити, що пропонується нашим дітям. Крім того, я знаю, що йде впровадження цієї гендерної політики і це дуже і дуже небезпечно для нашої країни. Я знаю, що в Перу батьки піднялися і 1,5 мільйони батьків вийшли на захист своїх дітей і сказали, щоби батьки забрали цю експертизу”.

Правозахисники, у свою чергу, заявляють, що вислови Турчинової у ЗМІ суперечать Конституції та законам України “Про освіту” та “Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні”. Активісти вимагають від ректора університету імені М.П. Драгоманова, професора Андрущенка Віктора Петровича звільнити Ганну Турчинову.

Також ініціативна група звернулися до Державної служби якості освіти України з проханням здійснити в межах повноважень, передбачених законом, державний нагляд (контроль) за діяльністю Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова щодо дотримання вимог законодавства про освіту.

Єлизавета Кузьменко

Схожі записи

Уривок із книжки Валерії «Нави» Суботіної «Полон»

Ніна Гаєвська: Самозахист — це про те, що я можу собі допомогти і знаю як

Місцеві вибори 2020: експерти та експертки НДІ проаналізували передвиборче середовище