Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Впровадження гендерної політики дуже небезпечне для нашої країни — Турчинова
Статтi

Впровадження гендерної політики дуже небезпечне для нашої країни — Турчинова

Гаряча суспільна дискусія розпочалась після того, як деканка університету Драгоманова, дружина секретаря РНБО Ганна Турчинова опублікувала колонку “Гомодиктатура. Частина 1. Як розбещувати дітей”, в якій засудила зміни у шкільних підручниках, що стосувалися уникнення дискримінації за сімейним станом та статтю.

Громадське опублікувало інтерв’ю, де Турчинова зокрема заявила, що слово “гендер” (термін, який означає соціальну стать людини, ред.) — це синонім слова “секс”, ЛГБТ “потрібна нова кров і плоть”, а “Нові підручники можуть змінити сексуальну орієнтацію дитини”.

Правозахисники зауважили, що висловлювання Турчинової мають антинауковий, дискримінаційний та гомофобний характер. Вони наголошують, що ситуація, коли декан університету, який готує спеціалістів для роботи в освітніх закладах, дозволяє собі подібні висловлювання, є неприпустимою, повідомляє Центр інформації про права людини.

Як результат, звільнити деканку Національного педагогічного університету Ганну Турчинову за антиконституційні, гомофобні та дискримінаційні висловлювання вимагають близько десяти правозахисних організацій.

Що ж не так з експертизою шкільних підручників, яку декілька років тому започаткувало Міністерство освіти і науки. Експертиза стосується різних проявів дискримінації та упереджень. Здавалося, ініціатива необхідна. Навіщо? Про це у студії радіо «Культура» напередодні дискутували Урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко та деканка університету Драгоманова Ганна Турчинова.

Катерина Левченко підкреслює, що регулярно дивилась на шкільні підручники, оскільки тільки минулого року її молодша дитина закінчила школу: “Я пам’ятаю чимало випадків такої інформації, яка мене дивувала в сучасній цивілізованій українській школі. Це було приниження певних груп осіб”.

“Однак, і це має бути добре відомо пані Анні Турчиновій, яка керує природничим факультетом, що еволюція – це не тільки стан розвитку природи, це також стан розвитку суспільства”, – додає Катерина Левченко.

На думку Урядової повноваженої, раніше суспільство допускало існування рабів чи кріпаків, тілесні покарання, публічні страти, побиття камінням або застосування тілесних покарань в школі до дітей. Однак сьогодні суспільство не толерує такі речі і вважає їх не тільки дискримінаційними, але й злочинними, а також такими, що порушують людську гідність.

Одним із прикладів, дискримінації в українському підручнику Катерина Левченко наводить вірш у гумористичному стилі: “Вдарив батько осереддя хлопчика малого, той поплакав, переплакав та й питає в нього: Тебе, тато, бив твій тато? – Бив, та ще й не мало. – Ну а татка твого татка били? – Теж перепадало. І сказало хлопченятко, заломивши ручки, – Тепер ясно звідки в тебе хуліганські штучки”.

Урядова уповноважена звертає увагу, що таких віршів не має бути в українських підручниках, і на це вказала саме антидискримінаційна експертиза.

“Я, будучи Урядовою уповноваженою з питань гендерної політики, підтримую антидискримінаційну експертизу підручників, що проводиться зараз Міністерство освіти, оскільки вона робить наші підручники сучасними, виховує в дітях дуже важливі риси, які притаманні відкритому суспільству. Йдеться про вміння комунікувати, не застосовувати насильство, мирного вирішення конфліктів”, – наголосила Катерина Левченко в розмові.

Дискусія на радіо закінчилася словами Ганни Турчинової:

Міністерство освіти має виставляти у відкритий доступ усі підручники, які вони планують надрукувати для дітей. Це буде справедливо, тому що коли ви йдете на захист дисертації, ви повинні за місяць виставити все це в Інтернеті, а також в друкованому вигляді в бібліотеці. Люди мають бачити, що пропонується нашим дітям. Крім того, я знаю, що йде впровадження цієї гендерної політики і це дуже і дуже небезпечно для нашої країни. Я знаю, що в Перу батьки піднялися і 1,5 мільйони батьків вийшли на захист своїх дітей і сказали, щоби батьки забрали цю експертизу”.

Правозахисники, у свою чергу, заявляють, що вислови Турчинової у ЗМІ суперечать Конституції та законам України “Про освіту” та “Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні”. Активісти вимагають від ректора університету імені М.П. Драгоманова, професора Андрущенка Віктора Петровича звільнити Ганну Турчинову.

Також ініціативна група звернулися до Державної служби якості освіти України з проханням здійснити в межах повноважень, передбачених законом, державний нагляд (контроль) за діяльністю Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова щодо дотримання вимог законодавства про освіту.

Єлизавета Кузьменко

Схожі записи

Які жінки вам подобаються? — 90% ефірного часу перед виборами медіа віддали чоловікам

Вакансія! Координатор/ка програми з просування жіночої політичної участі (англ.)

Кількість vs якість: наскільки ефективними були нардепки у перший рік каденції?