Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Вінницькі активістки запустили чат-бот для дівчат та підліток
Статтi

Вінницькі активістки запустили чат-бот для дівчат та підліток

Вінницька організація «ВІСЬ» запустила чат-бот «Sister’s straw». Тут є відповіді на десятки запитань, які можуть виникнути в житті молодих людей: від прав людини до безпечних умов наймання квартир. Користуватися ботом можуть безкоштовно всі охочі.

Сама назва проєкту – Sister’s straw bot – у перекладі з англійської — «сестринська соломинка».

Бот створений у рамках програми мінігрантів ГО «Жіночі перспективи». Спершу проєкт задумали для підтримки дівчат в інтернатах. Проте згодом зрозуміли, що ці питання можуть виникати в усіх дівчат, тому концепцію вирішили розширити.

«Дівчатка, зокрема ті, які перебувають в інтернаті, та всі його випускниці, на жаль, стикаються з багатьма проблемами. Ми не зможемо зовсім уберегтися від падінь, але завдяки цьому проєкту спробуємо «підстелити соломку», аби було не так боляче падати», – розповідають організаторки.

Саме під час тестування активістки запропонували розширити цільову аудиторію боту.

«Це корисний інструмент для багатьох із нас! Менструація, фемінізм, пошук роботи, протидія насильству – це важливі теми для багатьох дівчат. Украй мало зручних джерел такої важливої інформації. Тому зараз бот доповнюється. Але кожна дівчина може ним скористатися вже зараз!», – зазначають у ГО «ВІСЬ».

Більше про чат-бот

У цьому боті зібралися подружки: Даша, Маша, Саша, Соня, Катя і Чіта. Кнопки з їхніми іменами з’являються в меню чату, коли ви його відкриваєте.

  • Даша – експертка з сексу та місячних;
  • Маша – може розповісти тобі про насильство;
  • Саша – займається правами людей і допоможе тобі з доками;
  • Соня – бізнесвумен, знає все про фінанси;
  • Катя – має список важливих контактів;
  • Чіта — відповідальна за настрій та смачну їжу.

Чат-бот має також контактні телефони за містами. До прикладу, у розділі з контактами соціальних служб бот пропонує вибрати ваше місто й за цим запитом підготує адресу, електронку та телефон служби.

Перед тим, як почати роботу над проєктом, активістки провели опитування серед дівчаток з інтернатів різних міст України.

«Нас тоді вразило, що майже всі дівчата сказали: в них немає соціалізації. Ну, до прикладу, виявилося, що в кожній області є одне-два училища, куди в серпні після 9-го класу звозять випускниць інтернатів», – розповідає «Повазі» Світлана Дубина, голова громадської організації «ВІСЬ».

За словами Світлани, найбільший шок у них викликало те, що реально випускниць не запитують, а просто ставлять перед фактом. При цьому вони отримують спеціалізації, які рідко бувають корисним на практиці: пасічниці, розробниці м’ясних тушок, швачки.

Додамо, що торік ГО «ВІСЬ» з Вінниці стала однією з переможниць премії «With and for Girls», яка визначає організації, що опікуються проблемами дівчат та жінок. За словами голови громадської організації Світлани Дубини, це лише другий випадок, коли всесвітня організація визначає діяльність українських активісток.

Мар’яна Вербовська

Схожі записи

«Я люблю третю штурмову»: навіщо рекрутинговій рекламі сексизм?

«Жінкономіка» зазнала невдачі: що не так із системою працевлаштування в Японії?

Об’єктивація чи недолугі жарти: чому секс не продає адвокатські послуги?

Ана Море