Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Верещук заявила, що прихильникам ідей фемінізму потрібно йти в армію: що не так з цими словами?
Статтi

Верещук заявила, що прихильникам ідей фемінізму потрібно йти в армію: що не так з цими словами?

Прихильникам ідей фемінізму потрібно йти в армію. Таку думку народна депутатка України від “Слуги народу”, кандидатка на посаду міського голови Києва Ірина Верещук висловила в інтерв’ю засновнику інтернет-видання “ГОРДОН” Дмитрові Гордону.

“Я зараз коли слухаю про ці “рівні можливості”, “феміністичні рухи”, “як політик-жінка має відрізнятися від політика-чоловіка”, я їм кажу: “В армію. І все стане на свої місця”, – сказала нардепка.

За її словами, коли вона служила в армії, то, зокрема, “як усі”, драїла плац “від снігу й усього”.

Повага попросила прокоментувати ці висловлювання гендерну експертка Марію Дмитрієву.

“Коли політикині дозволяють собі такі коментарі, вони прямим текстом плюють у тих жінок, які здобули можливість для них іти в політику і займатися політикою, тобто це демонстрація невдячності і внутрішньої мізогінії, яка дуже поширена у нас. Крім того, такі висловлювання, як на мене, показують, що кандидатка не зважає на жінок, як на своїх виборців. У такий спосіб вона також намагається продати себе виборцям, які зневажають феміністок, бо інакше я не бачу резону так феміністок кпинити. Власне, саме феміністки, феміністично налаштовані жінки боролися за те, щоб у жінок в армії можливості були однакові із чоловіками – будувати кар’єру, займати певні посади”, – каже Марія Дмитрієва.

Крім того, відзначає гендерна експертка, у своїх словах Верещук часто суперечить сама собі.

“Однією рукою вона демонструє начебто прогресивність, а іншою – розсипає зневагу до феміністок. Це показує, що або вона не знає, що таке фемінізм, або для неї ось ця можливість поплювати у спину іншим жінкам важливіша, ніж спробувати залучити цю групу на свій бік”, – відзначає експертка.

Також Марія Дмитрієва наголошує, ставлення Верещук до армії, як до місця, куди відправляють людей на покарання, щоб вони відступилися від своїх принципів і переконань є “глибоко проблемним саме по собі”.

Нагадаємо, раніше Повага писала про відеоролик кандидатки Ірини Верещук, у якому вона відповідає нібито на запитання, які виникли у користувачів соцмереж до неї. Усі вони стосуються зовнішнього вигляду претендентки на посаду. Наприклад, голос за кадром запитує у Ірини Верещук про те чи самостійно вона робить макіяж, скільки часу на це витрачає, який стиль в одязі любить більше та чи щодня вкладає волосся?

У Facebook активно відреагували на ролик, назвавши його сексистським та таким, що укорінює упередження жодо політикинь.

Схожі записи

Євгенія Вірлич про життя в окупації: Учителька й журналістка — професії, про які не можна було зізнаватися

Наталка Сіробаб

«Щоб підсилити видимість українок»: журналістки запустили проєкт про жіночу історію

П’ять міфів про становище жінки в традиційній українській культурі