Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Верещук заявила, що прихильникам ідей фемінізму потрібно йти в армію: що не так з цими словами?
Статтi

Верещук заявила, що прихильникам ідей фемінізму потрібно йти в армію: що не так з цими словами?

Прихильникам ідей фемінізму потрібно йти в армію. Таку думку народна депутатка України від “Слуги народу”, кандидатка на посаду міського голови Києва Ірина Верещук висловила в інтерв’ю засновнику інтернет-видання “ГОРДОН” Дмитрові Гордону.

“Я зараз коли слухаю про ці “рівні можливості”, “феміністичні рухи”, “як політик-жінка має відрізнятися від політика-чоловіка”, я їм кажу: “В армію. І все стане на свої місця”, – сказала нардепка.

За її словами, коли вона служила в армії, то, зокрема, “як усі”, драїла плац “від снігу й усього”.

Повага попросила прокоментувати ці висловлювання гендерну експертка Марію Дмитрієву.

“Коли політикині дозволяють собі такі коментарі, вони прямим текстом плюють у тих жінок, які здобули можливість для них іти в політику і займатися політикою, тобто це демонстрація невдячності і внутрішньої мізогінії, яка дуже поширена у нас. Крім того, такі висловлювання, як на мене, показують, що кандидатка не зважає на жінок, як на своїх виборців. У такий спосіб вона також намагається продати себе виборцям, які зневажають феміністок, бо інакше я не бачу резону так феміністок кпинити. Власне, саме феміністки, феміністично налаштовані жінки боролися за те, щоб у жінок в армії можливості були однакові із чоловіками – будувати кар’єру, займати певні посади”, – каже Марія Дмитрієва.

Крім того, відзначає гендерна експертка, у своїх словах Верещук часто суперечить сама собі.

“Однією рукою вона демонструє начебто прогресивність, а іншою – розсипає зневагу до феміністок. Це показує, що або вона не знає, що таке фемінізм, або для неї ось ця можливість поплювати у спину іншим жінкам важливіша, ніж спробувати залучити цю групу на свій бік”, – відзначає експертка.

Також Марія Дмитрієва наголошує, ставлення Верещук до армії, як до місця, куди відправляють людей на покарання, щоб вони відступилися від своїх принципів і переконань є “глибоко проблемним саме по собі”.

Нагадаємо, раніше Повага писала про відеоролик кандидатки Ірини Верещук, у якому вона відповідає нібито на запитання, які виникли у користувачів соцмереж до неї. Усі вони стосуються зовнішнього вигляду претендентки на посаду. Наприклад, голос за кадром запитує у Ірини Верещук про те чи самостійно вона робить макіяж, скільки часу на це витрачає, який стиль в одязі любить більше та чи щодня вкладає волосся?

У Facebook активно відреагували на ролик, назвавши його сексистським та таким, що укорінює упередження жодо політикинь.

Схожі записи

Як праворадикальні групи зривали дискусію про самих себе

Загиблій на Донбасі військовій Яні Червоній відкрили меморіальну дошку у Харкові

Проблема ранніх шлюбів у світі та в Україні