Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Важливо, щоб ніякі «годинники не цокали» – гінекологиня Вікторія Бугро
Статтi Це зробила вона

Важливо, щоб ніякі «годинники не цокали» – гінекологиня Вікторія Бугро

“Аби не хворіти, не живіть з *удаками, не дозволяйте себе принижувати. Кричіть про домашнє насилля, чуйте власне “хочу” і “не хочу”, – закликає Вікторія Бугро. Лікарка, акушерка-гінекологиня, лікарка УЗД, гінекологиня-ендокринологиня в “Gynline” – кабінеті приватної практики.

Вікторія народилася в родині лікарів, тому й не думала, що можна обрати для себе іншу професію. Їй завжди подобалося спілкуватися з людьми та бути корисною. Був період, коли захопилася психологією, але батьки не вважали цю спеціальність серйозною, тож захоплення не втілилося в покликання.

Після 9 класу пішла навчатися до першого Київського медичного коледжу, де здобула фах медичної сестри. Закономірним видавалося те, що опісля вирішила вступати у НМУ ім. акад. О. О. Богомольця, на перший медичний факультет.

Очікувань від навчання було чимало, досить різних. Але реальність здалася Вікторії майже казковою.

Її одразу призначили старостою найкрутішої на факультеті групи.

А сама група виявилася дружною настільки, що ця дружба триває донині.

Багато студентів працювали ночами: у реанімації, неврології, на швидкій допомозі. Тоді здавалося, що доба має замало годин, аби встигнути зробити все, чого хотілося.

А хотілося багато, адже, окрім сильної групи, надихали й викладачі. Розкішні лекції читав професор, академік НАНУ Широбоков Володимир Павлович, мікробіолог, вірусолог. Завжди радували лекції з педіатрії професорки Тяжкої Олександри Василівни. Викладачі робили чимало для того, аби студенти стали не тільки фахівцями, а й людьми.

Вікторію особливо цікавила ендокринологія, але скориставшись нагодою, вона вирішила все ж опанувати фах “акушерство й гінекологія” – і жодного разу не пожалкувала про це.

Обрала собі нішу, яка не потребує, аби лікар проводив багато часу у стаціонарі. Також тут не потрібно було оперувати. Вікторія ніколи не відчувала себе хірургом чи акушером, який приводить у цей світ малюків.

«Я займаюся профілактикою, діагностикою, лікуванням жіночої репродуктивної системи, спеціалізуюся на ендокринній гінекології, люблю цікаві складні випадки»

З роками Вікторія випрацювала особливий формат роботи з пацієнтами.

Нині має приватну практику, тому завжди сам на сам із пацієнтом. На первинну консультацію відводить годину, за цей час є можливість познайомитися й попрацювати з людиною.

Має пацієнтів різного віку, фаху. Чимало пацієнтів  із ЛГБТКІ-спільноти, чайлдфрі, поліаморної спільноти. Усіх пацієнтів вважає різними та прекрасними. Останнім часом Вікторію найбільше вражають історії трансгендерних пацієнтів та пацієнток, життя яких іноді – готовий сценарій до фільму.

Коли працюєш із такою делікатною сферою, як гінекологія, важливо, щоб ніякі «годинники не цокали», власне, не поширювати стереотипів і не лякати людей: «потім буде пізно». Це не допомагає. Допомагає лише фаховий підхід, дослідження стану здоров’я,  професійно зібраний анамнез, уважність та людяність.

«Дуже важливо не засуджувати людей, бути безоцінною»

Люди хворіли і хворітимуть завжди. Шалений темп життя, брак часу, стреси, важка фізична праця,

нічний графік роботи, погані економічні умови, неякісне, незбалансоване харчування, обтяжена спадковість, легковажне ставлення до свого здоров’я та багато іншого – ось причини захворювань.

Аби донести це до більшої кількості людей, почала читати лекції на теми жіночого здоров’я, сексуальної освіти для підлітків. Часто піднімає проблематику ЛГБТКІ-спільноти й багато іншого.

Багато років присвятила Дружній клініці для молоді, де також займалася просвітництвом.

Видужати допомагають активний спосіб життя, оптимізм, уміння абстрагуватися від проблем, якісне харчування, достатній сон, відчуття задоволеності життям, гармонійні стосунки.

Також дуже допомагає довіра до лікаря, який не експериментує, а керується в роботі досягненнями медичної науки.

Водночас шкодять спроби самодіагностування та самолікування, власне Інтернет, самовпевненість. Довіра до шарлатанів, натомість низька довіра до медичного персоналу.

Ніхто не любить хворіти, люди люблять увагу.

У сучасному світі частіше за все тебе помічають, з тобою лагідні, турботливі й ніжні тільки тоді, коли ти кволий і слабкий, – зауважує Вікторія. Часто можна зустріти тандем хворобливої з дитинства доньки й мами, яка поклала життя, щоб зцілити її. Минає час, а люди так і живуть у міцному незламному тандемі хвороб та їх героїчного подолання.

По допомогу взагалі звертаються дуже різні люди, неможливо передбачити, яка саме людина зайде до твого кабінету.

«Я працюю з цисгендерними жінками, трансгендерними жінками, трансгендерними чоловіками, небінарними людьми, поліаморами, лесбійками, бісексуальними пацієнтками, – розповідає Вікторія.

Проблеми в людей практично однакові: організм не тягне космічних навантажень і хворіє. Або ж маємо наслідки незахищеного сексу.

Звичайно, практично будь-яку хворобу можна попередити здоровим способом життя, відповідальним ставленням до себе та своїх близьких, регулярними профілактичними оглядами.

Топ-7 порад для здоров’я жінки, які мала би знати змалечку й виконувати кожна:
  1. Особиста гігієна: підмивання нейтральними засобами, відмова від щоденних прокладок, окрім днів до та після місячних; якісна натуральна білизна; відмова від тісної натільної білизни

2. Модифікація способу життя: адекватний режим сну та активності. Важливо засинати до 22.30-23.00, бо організму байдуже, вважаєте ви себе совою чи ні. Циркадний ритм синтезу гормонів єдиний для всіх, нічні/добові чергування не корисні нікому.

Харчування, що забезпечить індивідуальні потреби саме організму: рослинні олії, рослинна клітковина – це добре, рафіновані вуглеводи – це погано. А спорт – це життя й задоволення, а не важка повинність.

3. Статевий потяг має бути задоволений! Мастурбація – безпечний і безкоштовний варіант зняття сексуальної напруги, а також добрий спосіб краще пізнати власні особливості.

4. Безпека. Презервативи мають використовуватися для будь-якого різновиду сексу: у випадках нових стосунків, поліаморних стосунків та інших варіацій. Для кунілінгусу також існують спеціальні захисні мембрани. Не бійтеся тестуватись на ВІЛ та гепатити.

5. Тільки вам вирішувати – коли, скільки разів і чи ставати взагалі мамою. Але варто зауважувати, що жіночий організм має фіксовану кількість яйцеклітин, які не поновлюються.

6. Увага до себе: самообстеження молочних залоз, контроль менструального циклу, регулярні відвідування сімейного лікаря та гінеколога для профілактики.

7. Не живіть із *удаками! Не дозволяйте себе принижувати. Кричіть про домашнє насилля. Чуйте власне “хочу” і “не хочу”.

Пам’ятайте – ви в себе одна.

Підготувала Вероніка Новікова

Схожі записи

Психоделіка та сюрреалізм — чим відома акторка та режисерка Майя Дерен

Гілларі Клінтон продюсуватиме драматичний серіал за мотивами книги «Година жінки: Велика боротьба за голосування»

Фальшивий баланс: Чи варто публікувати у ЗМІ «позицію ґвалтівника»?