Третього листопада в київській Новопечерській школі презентували спільну ініціативу футбольного клубу «Шахтар», Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA) та «Спеціальної Олімпіади України» для дівчат з інтелектуальною інвалідністю.
У столиці двадцять дівчат тренуватимуться на постійній основі.
– Скорочення гендерної нерівності в спорті – дуже важлива річ. Торік разом з U-Report ми провели опитування серед молоді: близько 30% дівчат уважають футбол винятково чоловічим видом спорту, однак водночас 45% дівчат любили ганяти м’яча в дитинстві. Не має бути такого гендерного поділу. У новому проєкті ми пішли далі й прагнемо підтримувати дівчат з інтелектуальною інвалідністю, дати їм змогу грати у футбол, соціалізуватися та розвиватися, – зазначив на презентації ініціативи представник Фонду ОНН у галузі народонаселення в Україні Хайме Надаль.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В спорте нет разницы, мальчики или девочки — тренер единственного женского футбольного клуба Киева
Проєкт стартував у чотирьох містах України: Києві, Маріуполі, Харкові та Івано-Франківську. Із дівчатами працюють 4 тренери і 8 волонтерів «Давай, грай!» за адаптованою методикою тренувань, спеціально розробленою для Disability Football.
– UNFPA, Special Olympics Ukraine та Shakhtar Social об’єднані спільним баченням: у футбол можуть грати всі, незалежно від статі, фізичних і ментальних здібностей. У межах проєкту «Давай, грай!» ми проводимо регулярні безкоштовні тренування з хорошими тренерами та відповідним інвентарем. На наших заняттях діти не лише розвиваються фізично, а й соціалізуються, набувають навичок роботи в команді, – каже директорка Shakhtar Social Інна Хмизова.
Довідка
Соціальна ініціатива «Давай, грай!» спрямована на розвиток масового дитячого футболу в Україні та популяризацію здорового способу життя. Реалізується некомерційним фондом Shakhtar Social. «Давай, грай!» розвиває в дітей когнітивні, комунікаційні навички, координацію й фізичну витривалість. У проєкті беруть участь понад 3 000 хлопчиків та дівчат віком від 7 до 12 років. Заняття безкоштовно проводять кваліфіковані тренери-волонтери.
Керівництво «Спеціальної Олімпіади України» вважає, завдяки спорту особливі діти відкривають у собі нові таланти й можливості. За допомогою таких ініціатив вдається знищити бар’єри й упередження, адже жіночий футбол стрімко набирає обертів у світі, і дедалі більше дівчат обирають саме цей вид спорту.
– У нас буквально вчора було робоче засідання саме щодо гендерної ситуації у футболі, на якому обговорювали, як вплинути на те, щоб більше дівчат та жінок в Україні займалися футболом і це було доступно, – розповідає заступник начальника відділу жіночого футболу Федерації футболу України Руслан Діденко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Жінки більше не погоджуються на роль аксесуара у спорті
Нині в нашій країні на одну ставку тренер ДЮСШ має тренувати чотири групи дітлахів.
– Якби в положенні про ДЮСШ Міністерство освіти й науки разом з Міністерством молоді та спорту зробили примітку, що обов’язково на одну ставку тренера мають припадати дві групи дівчат і дві групи хлопців, то цього було б достатньо, щоб в Україні дівочий футбол був на високому рівні, – зазначає представник ФФУ.
Федерація футболу України систематично проводить заходи та змагання, де беруть участь люди з вадами зору, слуху, травмами рухового апарату тощо.
– У нас навіть збірні такі в Україні є. Але чоловічі, звісно, бо жіночий футбол поступово розвивається. Жінок значно менше, ніж чоловіків у цьому виді спорту. А що стосується дівчат, то це перший такий колосочок, який «Шахтар» підтримав. Адміністрація команди завжди намагається йти до нового й цікавого формату, а головне – до корисного, – зазначає Руслан Діденко.
Наталка Сіробаб