Повага
Image default
Статтi

В Україні стартує адвокаційна кампанія з протидії сексуальним домаганням у військовій сфері

Громадська організація «Інститут гендерних програм» починає всеукраїнську адвокаційну кампанію «Невидимий батальйон 3.0. Сексуальні домагання у військовій сфері в Україні».

Про це йдеться на сторінці “Невидимого батальйону” у Facebook.

Повідомляється, що приводом для кампанії стало попереднє анонімне опитування серед ветеранок і ветеранів, згідно із результатами якого, 70% опитаних постраждали або були свідками сексуальних зловживань.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сексуальні домагання на робочому місці — що говорить закон

“Сексуальні зловживання і насильство існують в усіх арміях світу. Інтегруючи жінок у військові структури, армії різних країн пройшли довгий шлях розбудови політики гендерної рівності у збройних силах та протидії сексуальним домаганням. Починався такий шлях із вивчення та аналізу проблематики. Однак, в українському суспільстві ця тема жорстко табуйована та не досліджена повною мірою”, — йдеться у повідомленні. 

Адвокаційну кампанію спрямують на посилення системи захисту прав людини у військовій сфері, дослідження цієї проблеми в українській армії та впровадження світових стандартів безпеки в українському секторі безпеки та оборони, спираючись на західні зразки й досвід країн НАТО.

Зокрема, ініціатива вже запустила анонімну анкету для збору даних про випадки сексуальних домагань у військових структурах України. Заповнити її можна за посиланням. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: #Ятеж: жінки з України розповідали про сексуальні домагання

Нагадаємо, раніше Повага писала, що, за словами ексміністра оборони Андрія Загороднюка, нині немає чіткого уявлення про кількість порушень прав жінок у Збройних силах України.

“Ми не маємо жодного уявлення про те, скільки порушень прав жінок у Збройних силах, оскільки не знаємо скільки в нас порушень прав військовослужбовців узагалі. Річ тут не в гендері, а у відсутності механізму захисту військових як такого”, — таку тезу Андрій Загороднюк озвучив на Третьому Українському Жіночому конгресі.

Тоді міністр відзначив, що на створення системи для отримання звернень та їхнє вирішення може знадобитися не один рік та порадив військовим не мовчати про проблему та вирішувати питання у “ручному режимі”.

Схожі записи

Іван теля пасе, а Настя булаву несе: Жіночий лик доби Бароко

Жінки помітно більше згадують у соцмережах про книжки та читання — дослідження

Жіноче обличчя фронтової журналістики: Настя Станко розповіла, як змінилася робота медіа після вторгнення