Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Українки перемогли на Європейській олімпіаді з математики для дівчат
Статтi

Українки перемогли на Європейській олімпіаді з математики для дівчат

Українська збірна здобула звання найкращої європейської команди на олімпіаді European Girls’ Mathematical, що пройшла Словенії. Про це пише сайт олімпіади.

Зазначається, що Україна стала найкращою з-поміж 151 команди. Загалом участь у змаганнях взяли 213 конкурсанток, а ідеальний бал отримали 14 учасниць. Нагороду «Найкраща європейська команда» отримала збірна з України.

Читайте також: 5 науковиць: історії жінок, які змінюють світ науки та технологій

Олімпіада тривала два дні. У кожен із конкурсних днів учасниці мали по три задачі, на розв’язання яких було чотири з половиною години.

В індивідуальному заліку результати дівчат були такими:

  • Поліна Геник – 42 бали, золото;
  • Ірина Романюк – 37 балів, срібло;
  • Євгенія Франкевич –  37 балів, срібло;
  • Марина Спектрова – 36 балів, срібло. 

«Перемога нашої дівчачої збірної України з математики — це вклад наших дітей у нашу велику перемогу, у яку ми усі віримо та до якої ми крок за кроком прямуємо завдяки нашим доблесним Збройним Силам України! Чого варто повчитись у цих дівчат — це того, що вони ніколи не націлені на участь, а лише на перемогу, а цього року їм це вдалося на славу!», — написала Людмила Франкевич, мама Євгенії Франкевич, членкині команди збірної.

Людмила Франкевич також подякувала Марині Вязовській, яка цьогоріч долучилась до збірної. Вязовська минулого року отримала медаль Філдса за елегантне розв’язання частини 18-ї проблеми Гільберта — задачі про пакування куль у 8-вимірному просторі. 

Що таке European Girls’ Mathematical?

European Girls’ Mathematical (Європейська математична олімпіада для дівчат) — це міжнародний математичний конкурс, подібний за стилем до Міжнародної математичної олімпіади.

Країни-учасниці надсилають команди із чотирьох учасниць шкільного віку, які змагаються в індивідуальному та командному заліку. Олімпіада проходить із 2012 року у різних країнах. У 2019 році конкурс проходив в Україні.

3 березня 2022 року під завалами Харківської обласної адміністрації, поруч із якою розірвалася російська ракета, трагічно загинула Юлія Здановська. В 2017 році вона перемогла на Європейській математичній олімпіаді серед дівчат із 44 країн, обійшовши тоді російську команду.

Юлія Здановська, учасниця  European Girls’ Mathematical у 2016-2017 роках
Юлія Здановська, учасниця European Girls’ Mathematical у 2016-2017 роках

Із 24 лютого 2022 року Юля могла бути будь-де, але обрала залишатись у Харкові і допомагати людям, волонтерила у місцевому штабі допомоги. Останнє повідомлення від Юлі: «Дякую, але я лишаюсь у Харкові до перемоги». Її знайомі та друзі згадують її як яскраву, ініціативну, завжди готову допомогти.

Юлія Здановська
Юлія Здановська

У пам’ять про Юлію Здановську факультет математики Массачусетського технологічного інституту (МІТ) оголосив про організацію безкоштовного освітнього проєкту Yulia’s Dream для талановитих старшокласників (9-11 класи) з України.

Схожі записи

Рада провалила голосування щодо покарання депутата Сергія Рудика за сексизм

He For She: Він для Неї в українських реаліях

Вікторія Кобиляцька

«Гендерна дресура», «матріархальний расизм» та «скотомізація чоловіків»: про що захищають дисертації в Україні?