Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Історія киянки Анни: поліція відмовилася приймати заяву про зґвалтування?
Статтi

Історія киянки Анни: поліція відмовилася приймати заяву про зґвалтування?

Дівчина на ім’я Анна стверджує, що у столичній поліції не прийняли її заяву щодо зґвалтування. Про це йшлося у її дописі в соціальній мережі, який дівчина опублікувала, але згодом видалила.

Видання «УП. Життя» розповіло цю історію та звернулося за коментарями до правоохоронців. Останні стверджують, що дівчина нібито «прикрасила» ситуацію і що «факт зґвалтування наразі не підтвердився».

Допис Анни в інстраграмі

«Кому дзвонити, коли тебе вбиває поліція»

За словами дівчини, 14 квітня її зґвалтував хлопець Дмитро М., а 15 квітня вона прийшла у Шевченківський райвідділок поліції писати заяву.

«На вході мене вже зустрічають зі злорадною посмішкою, і питають: ну що у вас сталося? Я розповіла, як все було. Мене запевняли, що я сама винна, що зґвалтування без проникнення члена не зґвалтування, і що я взагалі сама була не проти»,  пише Анна.

«Кому дзвонити, коли тебе вбиває поліція»,  так назвала свій пост киянка. Вона стверджує, що поліцейські не повірили у факт насильства і заявили, що вона «винна сама».

Читайте також: Зґвалтування і кругова порука суспільства

Дівчина каже, що правоохоронці називали дії кривдника «петінгом, який не сподобався», та стверджували, що не бачать сенсу навіть писати заяву.

«Якщо я напишу, то я можу ще й заплатити штраф, якщо виявиться, що це начебто неправда. Після чого я вже не витримала і розплакалася, а він мені казав, щоб я припинила тут влаштовувати виставу»,  розповідає дівчина.

Утім, Анна разом із правоохоронями поїхала у лікарню, де, за її словами, сказали, що не мають права її оглядати, тому що це завдання судмедекспертів. А лікарі, мовляв, можуть лише візуально подивитись на неї.

«Показавши їм , що я маю вагіну, а не щось інше, ми просто поїхали звідти, а поліція записала, що лікарі в мене не виявили ніяких ушкоджень»,  говорить Анна.

Також Анна разом із правоохоронцями побувала в квартирі, де живе Дмитро. За її словами, сусід хлопця повісив відеокамеру біля своїх дверей, і записи на ній свідчать, що дівчина з компанією заходила у квартиру.

«Ти сама винна, що пішла з ним у кімнату»

Дівчина стверджує, що після повернення у відділок поліції правоохоронець змусив її написати пояснювальну записку, що ніякого зґвалтування не було. А також записав відео, на якому Анна, за її словами, повторює все, що сказав поліцейський.

«Поліцейський при мені називав дівчат «тьолками». «Тьолки самі знають, куди вони йдуть і прекрасно знають, що там буде відбуватися». «У тебе ж не було проникнення члена, не було, ну от і все», «ви до цього переписувалися з ним 100%, давай будемо чесними», «ти сама винна, що пішла з ним у кімнату»,  розповідає Анна.

У поліції Києва «Українській правді. Життя» заявили, що дівчина дійсно прийшла у поліцію і сказала, що її зґвалтували.

Читайте також: Поліцейських з Кагарлика, яких підозрюють у зґвалтуванні жінки, взяли під варту

«13 квітня вони пили алкоголь у квартирі, відпочивали, а через добу вона звернулася, що її зґвалтували. Її опитали, поговорили, і вона сказала, що насправді зґвалтування не було. Мовляв, у нас із тим хлопцем, напевно, вийшло непорозуміння, заяву я не писатиму»,   кажуть у поліції.

Утім, правоохоронці стверджують, що звернення зареєстрували, а всіх учасників події встановили, зокрема й хлопця, якого дівчина звинуватила у зґвалтуванні.

За словами правоохоронців, після того, як всіх свідків викликали та опитали, дівчина нібито вдруге сказала, що відмовляється писати заяву.

«Лікар підтвердив, що факту проникнення не було, тілесних ушкоджень на тілі не виявлено. Перевірка триває, однак наразі інформація про те, що дівчину зґвалтували, не підтвердилася»,  зазначають у поліції.

Поліція: Довести зґвалтування буде важко

У поліції також заявили, що не можуть стверджувати, що хлопець не чіпав дівчину руками. Однак довести це, за їхніми словами, буде важко.

Наразі проводяться службова перевірка звернення дівчини щодо некоректного ставлення до неї з боку правоохоронців.

У коментарі «УП. Життя» Анна зазначила, що їй удруге навіть не пропонували писати заяву.

«Казали, що вони займуться цим ділом, і тільки коли мене вдруге почали вмовляти писати «пояснювальну», я зрозуміла, що вони просто мутять воду. Сьогодні піду втретє, і вже напишу, тому що це якийсь цирк на дроті»,  сказала вона.

Кривдники мають знати, що понесуть тяжке покарання за свій злочин

Яна Брензей
Яна Брензей

На ситуацію відреагувала журналістка Яна Брензей. У соцмережах вона прокоментувала допис Анни та зауважила, що важливо, аби кривдники знали, що понесуть покарання за вчинене.

«Чому сотні жінок, які пишуть коментарі під нашими відео, мають власний досвід домагань, непроханих доторків і насильства?

Відповідь проста це злочини, за які рідко наступає покарання. Лише третина насильників отримують реальні терміни. Жінки, які звертаються до поліції, слухають монологи про «сама винна» від тих, хто мав би їх захистити.

Але коли ти говориш «сама винна», вимірюєш довжину спідниці та відмахуєшся від постраждалої тим, що не було проникнення, ти чиниш злочин не тільки проти неї, а й проти мільйонів жінок. Які будуть терпіти насильство, бо думатимуть, що їм ніхто не допоможе. Які оглядатимуться, коли йтимуть увечері додому. Для яких відчуття небезпеки буде базовим налаштуванням.

Насильники мають знати, що понесуть тяжке покарання за свій злочин. А постраждалі що правоохоронна система захищатиме їхні права, а не розподілятиме відповідальність», наголосила журналістка.

Схожі записи

Клаудія Голдін отримала Нобелівську премію за дослідження про роль жінок на ринку праці

Скандал через переписку: Нардепа Юрчишина впіймали на сексистських висловлюваннях

Стамбульська конвенція: 14 липня онлайн-подія про готовність України до ратифікації