Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Українські медійниці підтримали засуджених у Білорусі журналісток
Статтi

Українські медійниці підтримали засуджених у Білорусі журналісток

Майже 80 українських медійниць підтримали засуджених у Білорусі двох білоруських журналісток телеканалу “Белсат” Катерину Бахвалову та Дарію Чульцову та засудили дії влади.

Про це йдеться в офіційній заяві представниць ЗМІ.

“Ми вважаємо це атакою білоруської влади на свободу журналістської діяльності та політичними репресіями свободи слова”, – йдеться у заяві.

Серед озвучених у заяві тез також є вимоги зупинити репресії проти журналістів та журналісток, забезпечити вільне функціонуваня білоруських медіа та звільнити Катерину та Дарію з-за ґрат.

Нагадаємо, журналісток “Белсату” Катерину Андрєєву і Дарину Чульцову засудили до двох років позбавлення волі. Таке рішення 18 лютого виніс Фрунзенський райсуд Мінська.

Журналісток звинуватили в “організації дій, що грубо порушують громадський порядок” (стаття 342 КК) за те, що вони вели стрім з мінської “Площі Змін”

Довідка: за даними незалежної Білоруської асоціації журналістів, тільки у 2020 році у Білорусі зафіксували 480 випадків затримання журналістів та журналісток. У 2021 році вже зафіксували близько двох десятків фактів нападу та затримань представників та представниць медіа

Схожі записи

Безпартійна, без київської прописки, жіночої статі — як починала кар’єру Ольга Герасим’юк

«Будь-який напад свідчить про вашу вагомість»: історії боротьби політикинь із сексизмом

Уривок із книги Ольги Герасим’юк «Я повернулася. Люблю» 

Залишити коментар